Od czego zależy wysokość zysku w produkcie Kwartalne Zyski?

Przygotowany przez Getin Bank produkt strukturyzowany Kwartalne Zyski budzi sporo kontrowersji ze względu na natychmiastowy spadek wyceny jednostki funduszu. W ten sposób, w przypadku chęci szybkiego wycofania się z inwestycji, klienci muszą liczyć się ze sporą stratą. Warto jednak wiedzieć, od czego zależy zysk z tej inwestycji, bo tak naprawdę to jest najważniejsze.

Zysk (wypłacany co kwartał) uzależniony jest od notowań indeksu RBS Volatility Controlled Aquantum Pegasus Zeus (Quampo PLN) ER 7%. Nazwa strategii brzmi dla przeciętnego klienta bardzo skomplikowanie, ale nie należy się jej bać. Strategia umożliwia zmienną ekspozycję na inwestycje w surowcowe kontrakty terminowe. Spektrum możliwości inwestycyjnych indeksu Aquantum Pegasus Zeus stanowi trzynaście towarów. Wśród nich są m.in. benzyna bezołowiowa, ropa, gaz ziemny, cukier, żywiec i pszenica.
Wyjątkowość indeksu polega tym, że działa on w oparciu o dwie uzupełniające się strategie inwestowania, gdzie jednocześnie przyjmowana jest długa i krótka pozycja na określone kontrakty (czyli na wzrost i spadek notowań danego surowca). Dzięki temu możliwe jest generowanie zysków zarówno w okresie spadków, jak i wzrostów na rynkach. Kwartalne Zyski są produktem unikalnym, bo zysk wypłacany jest kwartalnie.

3 thoughts on “Od czego zależy wysokość zysku w produkcie Kwartalne Zyski?

  1. Fajnie że ktoś w końcu wytłumaczył co z czym się je w kwartalnych zyskach. Sporo czytałem komentarzy na ten temat i się okazuje że znaczna większość nie wiedziała o co chodzi i pisała głupoty.

  2. jasne, jasne, na bank jest w tym jakiś haczyk.teraz już nie wiadomo komu ufać, bo wszystko jets opisane tak że cud miód i orzeszki a potem kicha wychodzi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>