Dziesięciokrotka w Getin Banku

Dziesiecokrotka

Przez dziesięć lat wpłacasz drobne kwoty, potem czekasz pięć lat, a zyski rosną, by po 15 latach otrzymać wszystko co wpłaciłeś wraz z odsetkami – oto w największym skrócie propozycja Getin Banku Dziesięciokrotka. Czy warta jest uwagi?

Kilka razy pisaliśmy już o produktach Getin Banku w rodzaju Pareto, Libra, Lucro, ale okazuje się, że nadal chcecie o nich czytać, bo bankowość nie znosi próżni i choć ww. już w ofercie nie ma, to są godni następcy. Ciekawym rozwiązaniem dostępnym obecnie jest Dziesięciokrotka.

Jak na talerzu

To produkt nieco odmienny od poprzednich, gdzie na starcie wpłacaliśmy część środków, a resztę do końca inwestycji (10 lub 15 lat) w swego rodzaju ratach. Tutaj na dzień dobry trzeba wpłacić 10 proc. środków, przez 10 lat spłacamy resztę, ale na realizację zysków należy zaczekać kolejnych 5 lat – to bezskładkowy okres inwestycji. O ile w przypadku inwestycji Pareto i jej podobnych klient mógł mieć problem z obliczeniem wysokości składki inicjującej i miesięcznej, to w przypadku Dziesięciokrotki wszystko jest proste do bólu – mnożymy przez 10.

10 lat – tyle trwa okres składkowy
100 zł – składka miesięczna
1000 zł – składka pierwsza (inicjująca)
10 000 zł – składka zainwestowana (od niej naliczane są zyski)

Składka pod ochroną

Zmianą w stosunku do Pareto i jego klonów jest też kwota chroniona. Tam gwarancja dotyczyła 100 proc. składki zainwestowanej, która oznacza kwotę wpłaconą przez klienta pomniejszoną o opłaty administracyjne. W przypadku Dziesięciokrotki gwarancja obejmuje też te opłaty. Na koniec okresu inwestycji (po 15 latach) klient otrzymuje więc całość wpłaconej przez wszystkie lata kwoty (1000 zł + 10 lat * 12 mies. * 100 zł = 13 tys. zł.) oraz zyski naliczane od „składki zainwestowanej” (10 tys. zł).

Zysk w Dziesięciokrotce zależny jest od notowań trzech indeksów opartych na giełdach Brazylii, Chin i Polski, ale co to dokładnie za indeksy i jak działają, napiszemy Wam następnym razem.

9 thoughts on “Dziesięciokrotka w Getin Banku

  1. Złodziejska reklama getinowców!
    Wielkie mi też zyski za 15lat, a inflacja roczna to około 3%, daje po 15 latach około 405 strat!
    Nie dawajcie się okradać!
    Getin Bank + Amber Gold = oszuści

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>