Polakom się przelewa! [INFOGRAFIKA]

Przynajmniej jeśli chodzi o paliwo. Ile pieniędzy przelewamy z portfela do baku i dlaczego tak dużo? Postanowiliśmy to sprawdzić.

Zobacz również:
[INFOGRAFIKA] Nie wszystko złoto, czyli jak bardzo Amber Gold nas oszukał?
[INFOGRAFIKA] Domowa dziura budżetowa – ile i na co wydajemy?
[INFOGRAFIKA] Czy faktycznie OWOC ŻYWOTA TWEGO JE ZUS?
[INFOGRAFIKA] Rodzina (już nie) na Swoim
[INFOGRAFIKA] Inwestycje Polaków w pigułce

8 thoughts on “Polakom się przelewa! [INFOGRAFIKA]

  1. Skoro paliwo bez podatków powinno kosztować dolara za litr to dlaczego w USA kosztuje z podatkami dolara za litr!? Przecież Jankesi kupują ropę od państw OPEC po tej samej cenie co nasze rafinerie!

    1. Jaro zapomniałeś o 1 ważnej rzeczy odnośnie Wenezueli tam wydobywają całkiem pokaźną ilość zasobów ropy naftowej oni ją sprzedają więc nic dziwnego że u nich jest to znacznie taniej niż u nas:) ale tak poza tym w jednym się z Tobą zgodzę :) oczywiście , że jeśli się chce to można ale u nas politykom chce się 3 rzeczy : 1. kasę brać 2. podnosić podatki 3. ciąć wydatki i w sumie tyle :) a poza tym jak bykowe wprowadzą to wyjadę z kraju i więcej tu nie wrócę:)

  2. Olej napędowy jest tańszy w produkcji niż PB95 więc już na dzień dobry coś się nie zgadza… Po drugie, mamy notowania dwóch bryłek jednej dla EUR, drugiej dla USA, gdzie kiedyś była jedna… ale, gdy zaczęli windować cenę jednej baryłki, w USA paliwa strasznie drożały. Ludzie zaczęli wychodzić na ulicę, ale najpierw krzyczeli w necie, to banksterzy, by zapobiec zamieszkom wpadli na pomysł, rozdzielenia baryłek, że niby jedna to surowe kupowane przez USA i te są tańsze, a druga to surowce które kupuje europa i ta jest droższa… Dzięki temu w USA jest paliwo tańsze, a jak ludzie krzyczą to się im mówi patrzcie ile w Europie płacą… a stary kontynent może płacić, tu jak się komuś pluje w pysk to i tak wszyscy mówią, że ciepły deszcz pada… dobrze przejrzyjcie notowania obydwu Baryłek różnica w cenie nie raz wynosi nawet 40 dol. ale wtedy właśnie ciepły deszcz pada…

  3. Najgorsze jest to, że niezależnie ile kosztuje trzeba ją do baku lać! szkoda tylko że nie da się nic z tymi kosztami zrobić i ich zmnieszyc

  4. fajne to zestawienie :) dość mocno przemawia do wyobraźni, zwłaszcza jeśli samemu się jeździ i spojrzy na koszty roczne..ale rządu nikt nie przeskoczy, niestety.oby tylko ceny faktycznie poszły w dół i się na tym poziomie utrzymały..

  5. Szkoda że nie ma tu stacji z Indonezji niestety mamy co mamy świetne porównanie i zestawienia. Czarno na białym widać jak się z nas zdziera kasę. Szkoda gadać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>