Kolejne trzy rzeczy, które musisz wiedzieć, jeśli chcesz…

… Inwestować na giełdzie 

1. Nie podejmuj pochopnych decyzji. Na giełdzie często działa psychologia tłumu, czyli owczy pęd. Nie daj mu się. Trzymaj się ustalonej strategii. Dostosowuj ją do warunków, ale miej swoje zdanie.

2. Nie walcz z trendem. Jeśli notowania giełdowe lecą na łeb na szyje, a na świecie panuje kryzys, spadać będą nawet najlepsze spółki.

3. Bądź świadom ryzyka. Pamiętaj, że na giełdzie można sporo zarobić, ale można i stracić. Na notowania spółek wpływają nie tylko ich wyniki finansowe, ale i wiele innych czynników, jak nastroje na rynkach, prognozy gospodarcze dla kraju i wiele innych.

One thought on “Kolejne trzy rzeczy, które musisz wiedzieć, jeśli chcesz…

  1. Giełda nie daje takiej gwarancji zysków co nieruchomości. Moja firma od kilku miesięcy obserwuje nieruchomości w bazie Jartomu – zamierzamy przejąć magazyn. Po tempie zawierania transakcji sądzę jednak, że będzie to trudne, bo po raz pierwszy spotykam się z taką sytuacją, że hala magazynowa jest przejmowana w kilka dni po pojawieniu się oferty. Czegoś takiego jeszcze nie było…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>