Kwartalny Profit – jak działa ten produkt inwestycyjny?

Kwartalny Profit - jak działa ten produkt inwestycyjny

Karol ze Szczecina z żoną zainwestowali w Kwartalny Profit. Karol nie potrafi jednak żonie wyjaśnić jak działa to, że co kwartał otrzymują różną wypłatę odsetek i prosi o pomoc.

Kwartalny Profit to 10-letni produkt inwestycyjny z oferty Getin Banku. Wiele osób zdecydowało się na niego gdyż ma unikalną na rynku konstrukcję – wpłacamy oszczędności na początku, otrzymujemy je z powrotem na końcu (po 10 latach), ale w międzyczasie czerpiemy korzyści z ulokowanego kapitału. 

Mamy tu więc rozwiązanie podobne do tradycyjnych lokat rentierskich, w których klient wpłaca pieniądze i na bieżąco korzysta z odsetek. Tu jednak nie ma stałego oprocentowania, potencjał zysków jest wyższy a zależą one od tego, co będzie działo się na rynkach surowcowych.

13 rynków towarowych

Instrumentem bazowym Kwartalnego Profitu jest strategia RBS VC Aquantum Pegasus Zeus. Strategia lokuje środki w 13 rynkach towarowych, wśród których są m.in. ropa naftowa, benzyna bezołowiowa, gaz ziemny, pszenica, żywiec i cukier. Dostajemy więc zdywersyfikowany portfel towarów o sporym potencjale wzrostu. Strategia ma nałożony mechanizm ograniczający zmienność, co zabezpiecza przed dużymi spadkami w razie bessy. 

Zysk co kwartał

Tu dochodzimy do clue pytania Karola, czyli wypłaty kwartalnych odsetek. Co trzy miesiące sprawdzany jest poziom indeksu RBS VC Aquantum Pegasus Zeus i porównuje się go do odczytu początkowego. Na podstawie zmiany indeksu Getin Bank wypłaca klientom odsetki. Co kwartał wynik będzie więc inny. Jeśli zdarzy się tak, że indeks będzie poniżej odczytu początkowego to oczywiście klient nie traci, a wychodzi na zero. W takim kwartale odsetki po prostu nie są wypłacane. 

Warto jeszcze pamiętać, że na końcu, po 10 latach (czyli 40 kwartałach) inwestorzy otrzymają nie tylko odsetki za ostatnie trzy miesiące, ale i wpłacony na początku kapitał.

9 thoughts on “Kwartalny Profit – jak działa ten produkt inwestycyjny?

  1. Ciekawa przeciwwaga dla lokat. Zresztą największy strach jest gdy czegoś nie znamy i nie wiemy co i jak. A tu wszystko tłumaczycie od podstaw.

  2. nie slyszalam o tego typu rozwiazaniu, jest to calkiem niezla alternatywa dla osob chcacych w koncu wyjsc z lokat, ktore badz co badz nie sa juz tak oplacalne jak kiedys

  3. Nie polecam. Mam kwartalny zysk prawie 2 lata i raz spłynęło 100 zł, a tak nic… A 10 000 zamrożone na 10 lat! Wpiszcie ta nazwę w wyszukiwarkę to się dowiecie prawdy!

  4. „zainwestowali w Kwartalny Profit. Karol nie potrafi jednak żonie wyjaśnić jak działa to, że co kwartał otrzymują różną wypłatę odsetek i prosi o pomoc”

    Nie mam co to jest, ale włożę w to swoje oszczędności, a co! Tylko pogratulować inteligencji ekonomicznej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>