Bezpieczny Zysk – obligacje z zyskiem co kwartał

bezpieczny_zysk

Obserwując spadające oprocentowanie lokat coraz częściej pytacie o alternatywy, czyli sposoby na bezpieczne pomnażanie kapitału. Jednym z rozwiązań są obligacje korporacyjne.

O tym, czym są obligacje korporacyjne i jak je kupować już kiedyś pisaliśmy, wskazując na rynek Catalyst jako miejsce ich nabywania.

Ale na polskim rynku pojawia się coraz więcej ofert zorganizowanych inwestycji w obligacje korporacyjne. Klient nie musi wówczas wybierać określonych papierów, robią to za niego zarządzający.

Jedną z takich propozycji dostępnych na rynku jest inwestycyjno-ubezpieczeniowy produkt Bezpieczny Zysk z oferty Getin Banku. To inwestycja dająca klientom dostęp do funduszu obligacji korporacyjnych lokującego środki zarówno na rynku pierwotnym, jak i wtórnym.

Przewagą takiego rozwiązania nad samodzielnym kupowaniem obligacji polega nie tylko na wiedzy i doświadczeniu zarządzających, ale i szerokości oferty. Rzecz w tym, że w wielu przypadkach minimalna kwota inwestycji w daną emisję wynosi np. 100 czy 200 tys. zł, co dla wielu jest barierą nie do przejścia. A fundusz dysponujący środkami wielu klientów może w takich emisjach brać udział. Minimalna składka inwestycyjna w Bezpiecznym Zysku Getinu wynosi 5 tys. zł, jest to więc oferta dostępna dla wielu klientów. 

Bezpieczny Zysk oferuje bardzo ciekawe rozwiązanie jeśli chodzi o wypłacanie zysku, które odbywa się regularnie co kwartał, a nie tak jak zwykle – tylko na końcu inwestycji.

5 thoughts on “Bezpieczny Zysk – obligacje z zyskiem co kwartał

  1. Współcześnie faktycznie bardzo powszechnie się uważa, że obligacje korporacyjne. Jednak czasem zdarzają się także straty, nie sposób ich wykluczyć dlatego to bardzo ryzykowne

  2. Może i tak ale warto podkreślić, ze jest to jakaś alternatywa i dla niektórych całkiem fajny kąsek. Pytanie tylko kto czego oczekuje i czy rozumie z czym to się wiąże.

  3. Właśnie trzeba się rozglądać za alternatywami bo po obniżkach stóp trudno wyjść na swoje a nikt nie lubi tracić.

  4. lokaty tylko sa bezpieczne ale za to malo zyskowne, jak sie szuka innych sposobow na zarobienie pieniedzy to zawsze wiąże sie z ryzykiem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>