Inwestycje alternatywne – Jak wybrać działkę inwestycyjną?

Inwestycje_alternatywne_Jak_wybrac_dzialke_inwestycyjnaPrzy spadającym na łeb na szyję oprocentowaniu bankowych lokat warto zainteresować się innymi rozwiązaniami inwestycyjnymi, m.in. działkami. Zanim jednak zaczniecie dzielić zyski – poznajcie ryzyko. Bo, jak w przysłowiu – myślał indyk…

 

Wiele razy pisaliśmy już o inwestycjach alternatywnych, ale okazuje się, że nieruchomości wciąż są dla Was atrakcyjnym kierunkiem. Nadal wiele osób zainteresowanych jest zakupem atrakcyjnej działki w celach inwestycyjnych. Ale co znaczy, że działka jest atrakcyjna?

Przede wszystkim musi mieć coś, co przyciągnie potencjalnych nabywców. Może to być widok na Tatry, wyjątkowo spokojny las w pobliżu lub jezioro. No właśnie, Mazury niezmiennie są popularnym kierunkiem i choć w ostatnich latach dokonano tam wielu transakcji to na dobrze położoną działkę wciąż są chętni.

W przypadku działki na Mazurach bardzo ważny jest bezpośredni dostęp do jeziora, czyli własna linia brzegowa. To pozwala na komfortowe korzystanie z kajaków czy żaglówki.

Trzeba też zwrócić uwagę na dogodność dojazdu do kupowanej ziemi. Warto by w niedalekiej odległości był jakiś przystanek autobusowy oraz sensowna droga dojazdowa. Nie bez znaczenia będzie też odległość od sklepu i dostępność mediów na działce.

Czasem może zdarzyć się tak, że zaleta działki będzie jednocześnie jej wadą. Na przykład stare drzewa nadają nieruchomości niepowtarzalnego klimatu, ale mogą utrudnić wybudowanie domku, bo na ścięcie ich trzeba będzie specjalnych pozwoleń.

Z punktu widzenia osoby kupującej działkę istotny jest plan zagospodarowania przestrzennego, który umożliwiać będzie zbudowanie na niej domku. Na nic nam bowiem atrakcyjna działka, jeśli nie będzie można niczego na niej postawić. Najwyższe stopy zwrotu przyniesie zakup ziemi rolnej, której zmienimy kwalifikacje. Taki krok automatycznie zwiększa wartość działki kilkakrotnie.

Pamiętajmy też, że w bardzo wielu przypadkach rynek jest przeszacowany i ceny spadają nawet o 50 procent w skali dwóch lat, a to jeszcze nie koniec możliwych spadków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>