Kwartalny Profit – surowce dla każdego

Kwartalny Profit – surowce dla każdego

Samodzielne inwestowanie w rynku towarowe nie jest łatwe. Czasem lepiej skorzystać
z gotowych rozwiązań inwestycyjnych.

Pisaliśmy jakiś czas temu o tym, jak działa produkt inwestycyjny Kwartalny Profit, tym razem chcielibyśmy przybliżyć instrument bazowy, od którego zależy zysk z tej inwestycji.

Kwartalny Profit to 10-letnia inwestycja przygotowana przez Getin Bank i MyLife Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A. Ma ona formę grupowego ubezpieczenia na życie i dożycie z Ubezpieczeniowym Funduszem Kapitałowym. Instrumentem bazowym, od którego zależy końcowy rezultat Kwartalnego Profitu, jest strategia RBS VC AquantumPegasusZeus Index(PLN) ER 7.25% (kod Bloomberg: RBSAQZP2:IND). Brzmi bardzo skomplikowanie, więc postaramy się Wam to nieco wyjaśnić.

13 surowców

Indeks RBS VC Aquantum Pegasus Zeus bazuje na rynku surowców. Strategia operuje na 13 rynkach towarowych. Są wśród nich m.in.: ropa naftowa, benzyna bezołowiowa, gaz ziemny, pszenica, żywiec i cukier – całkiem spore bogactwo surowców. Ale indeks nie inwestuje w towary tak po prostu, ma bowiem nałożony mechanizm ograniczający zmienność, co zabezpiecza przed dużymi spadkami w razie niepewnej sytuacji rynkowej.

Nie tylko wzrosty

Dodatkowo indeks ma możliwość obstawiać zarówno spadki, jak i wzrosty poszczególnych towarów, co umożliwia mu generowanie dodatnich stóp zwrotu także w przypadku okresu spadków na rynkach towarowych.

Wg informacji Getin Banku historyczne symulowane wyniki RBS VC Aquantum Pegasus Zeus to 15,7 proc. średniorocznie (za lata 1997-2011). Warto jednak pamiętać, że to wyniki symulowane, indeks powstał dopiero niedawno i na rzeczywistym rynku operuje dużo krócej.

5 thoughts on “Kwartalny Profit – surowce dla każdego

 1. Sporo osób poważnie myśli o przyszłości szczególnie emeryturze. Wiemy że sami musimy odłożyć długofalowa inwestycja jest dobrym rozwiązaniem, szczególnie dla osób które za wiele z rynkami inwestycyjnymi nie mają do czynienia.

 2. fajne fotki macie do kazdego artykuly, a co do tematu, to ja chyba jestem jednak wygodny i wole lokaty, mniej zyskowne, ale bezpieczne

 3. @maniek: lokaty z 2% w skali roku. jak widzę te propozycje to wolę zaryzkować, zanim moje oszczędności zje inflacja związana z ewentualną podwyżką cen ropy (interwencja w Syrii tuż, tuż), a do OFE dobierze się Vincent R.

 4. Szanowni Państwo !!!
  Uciekajcie jak najdalej od tego banku i jego złodziejskich produktów. We wrześniu 2011r. wpłaciłam 44 000,00 PLN, a obecny stan konta to 26 000,00 PLN i z każdym miesiącem maleje. Zostałam zmanipulowana, oszukana i podstępem namówiona do wpłaty gotówki na kwartalny profit.
  Pseudo doradcy, wytresowani lepiej niż psy policyjne,
  z premedytacją oszukiwali starsze osoby informując, że kwartalny profit do alternatywa lokaty, po 6 miesiącach można będzie wypłacić pieniądze bez żadnych kosztów i co kwartał będą wypłacane zyski (nawet 15% w skali roku).
  Do tej pory nie widziałam żadnych zysków. Jestem emerytką z niezbyt wysoką emeryturą i czasami nie mam za co wykupić leków. Złożyłam reklamację, ale ten złodziejski bank jest niewzruszony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>