Kwartalne Zyski – czy można liczyć na „słodki” zysk?

Kwartalne zyski

Zysk zależny od 13 istotnych surowców, możliwość zarabiania na wzrostach i spadkach oraz odsetki wypłacane co kwartał – to Kwartalne Zyski z oferty Getin Banku.

Wysyłacie do nas często maile, w których pytacie o to, ile będzie można zarobić na produkcie X lub Y, ile zysku przyniesie fundusz inwestycyjny A lub B i tak dalej. Niestety, nie znamy odpowiedzi na takie pytania, bo któż je zna…? Można jedynie oszacować potencjał niektórych inwestycji, ale nikt nie daje gwarancji, że jakikolwiek scenariusz się spełni. Dość często w pytaniach pojawia się inwestycja Getin Banku Kwartalne Zyski, spróbujemy więc przybliżyć nieco tę inwestycję.

To 10-letni produkt strukturyzowany z pełną ochroną kapitału, który na rynku wyróżnia się sposobem wypłaty zysków. Nie ma tutaj tak jak zwykle końcowej wypłaty kapitału wraz z odsetkami. W Kwartalnych Zyskach, jak zresztą nazwa wskazuje, odsetki trafiają do klientów co trzy miesiące. Mamy więc możliwość czerpania korzyści w trakcie trwania struktury – na końcu wraz z odsetkami za ostatni kwartał do inwestorów trafi 100 proc. zainwestowanego kapitału (pełna ochrona środków).

Instrumentem bazowym Kwartalnych Zysków jest surowcowa strategia RBS VC Aquantum Pegasus Zeus (Quampo PLN) ER 7%, która operuje na 13 towarach, wśród których znajdują się m.in.: benzyna bezołowiowa, ropa naftowa, żywiec, cukier, gaz ziemny oraz pszenica. Indeks ma unikalną strategię działania, która umożliwia mu generowanie zysków zarówno w okresie wzrostów notowania danego surowca, jak i jego spadków.

 

Kwartale Zyski były oferowane w 2011 r., od początku inwestycji minęły dopiero dwa z dziesięciu lat. Słabsze wyniki na początku tego okresu wcale nie muszą oznaczać porażki na końcu.

5 thoughts on “Kwartalne Zyski – czy można liczyć na „słodki” zysk?

  1. No ale kwestię trzeba też porządnie przemyśleć, bo nei sztuką jest zainwestować i po 10 latach nic z tego nie wyciągnąć.

  2. Jest to inwestycja długoterminowa, warto ją przemyśleć nie tylko w kontekście miesiąca czy trzech, ale na dłużej, niczym inwestycja w dziecko 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>