5 thoughts on “ZUS – OFE-rta nie to odrzucenia? INFOGRAFIKA

  1. Czasami wydaje mi się, że ten wybór to wybór między dżumą, a cholerą. Tylko, że brak wyboru i tak się skończy dżumą;)

  2. Koszty, panie dziejku, koszty ? Jakie były koszty własne ZUS i OFE w porównywanym przedziale czasowym. Zarobiły podobnie, więc koszty własne są decydujące, gdyż być może OFE lub ZUS lewymi kosztami wyprowadzają nasze pieniądze z systemu. Takie fragmentaryczne porównania wyglądają mi na prostą manipulację.

  3. Nieśmiało zauważam, że OFE dotyczy w zasadzie tylko tych którzy mają konkretną umowę o pracę. Jeśli ktoś zarabia bardzo mało albo też pracuje na umowach cywilno-prawnych wielkość jego kapitału w OFE jest śmiesznie niska. A że większość młodych tak teraz pracuje to problem OFE dotyczy wyłącznie ludzi w średnim wieku i to najczęściej na stanowiskach powiązanych z budżetem. Wybaczcie ale nie będę się przejmował tą grupą społeczną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>