Trzy produkty inwestycyjne Getin Banku

Produkty inwestycyjne Getin Banku

Produktów inwestycyjnych na rynku nie brakuje i czasem naprawdę można się w nich pogubić. Dzisiaj porównamy trzy produkty Getin Banku – Quattro, Bezpieczny Zysk oraz Obligacje Plus.

Quattro

Quattro to 4-letnia inwestycja z gwarantowanym zyskiem na poziomie 6,48 procent. To zysk gwarantowany, ale klient może otrzymać dużo więcej. Wynik tej inwestycji zależeć będzie od notowań funduszu inwestycyjnego Templeton Global Total Return Fund – globalnego fundusz obligacji, który lokuje środki w obligacje stało- i zmiennokuponowe z całego świata. Fundusz ma szerokie możliwości inwestycyjne, jego środki wędrują zarówno do obligacji emitowanych przez państwa, jak i przedsiębiorstwa.

Quattro to inwestycja Getin Banku, w której minimalna kwota wynosi 10 tys. zł. Co ważne dla klienta, mamy tu do czynienia ze 100-proc. ochroną składki jednorazowej, która obowiązuje jeśli inwestor nie wycofa swoich środków przed datą zapadalności.

Bezpieczny Zysk

Niskie oprocentowanie lokat zachęca do poszukiwania innych rozwiązań finansowych. Warto pamiętać o rozróżnieniu oszczędzania od inwestowania i oszczędności lokować bezpiecznie. Jednym z rozwiązań mogą być obligacje korporacyjne, które generują odsetki dużo wyższe niż lokaty przy minimalnym ryzyku.

Ale zamiast samodzielnie szukać najlepszych obligacji, można powierzyć swoje środki ekspertom. Jedną z propozycji jest Bezpieczny Zysk z oferty Getin Banku. To inwestycja dająca klientom dostęp do funduszu obligacji korporacyjnych lokującego środki zarówno na rynku pierwotnym, jak i wtórnym. Minimalna składka wynosi 5 tys. zł, jest to więc oferta dostępna dla wielu klientów.

Obligacje Plus

Obligacje Plus z oferty Getin Banku to oferowana w formie ubezpieczenia na życie z Ubezpieczeniowym Funduszem Kapitałowym (UFK) inwestycja oparta głównie na notowaniach obligacji emitowanych przez przedsiębiorstwa, samorządy terytorialne oraz banki. Jest to propozycja dostępna dla szerokiej grupy inwestorów, bo minimalna kwota inwestycji jest niska – wynosi 5 tys. złotych.

3 thoughts on “Trzy produkty inwestycyjne Getin Banku

  1. Jeżeli chce się inwestować w krótszym dystansie czasu zawsze lepiej spróbować bardziej ryzykowną opcję. Ja czasami tak wybieram, ale to wybór jedynie dla ludzi o silnych nerwach. Tutaj wybrałbym tę Quattro, ale czy emocje były wystarczające?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>