Zyski co kwartał od Getin Banku

wpis

Jeśli szukacie długoterminowej inwestycji, która w czasie trwania będzie przynosić odsetki, warto rozważyć produkt Kwartalne Zyski z oferty Getin Banku.

Kwartalne Zyski to 10-letnia inwestycja z pełną ochroną kapitału, co oznacza, że jeśli nie wycofacie się z niej przed końcem, to na pewno nie stracicie. Ciekawa jest konstrukcja tej struktury, która wyróżnia ją na tle setek innych na rynku. Otóż nie spotkamy się tutaj z klasycznym rozwiązaniem, w którym na początku wpłacamy pieniądze, a na końcu otrzymujemy je z powrotem wraz z odsetkami. Tym razem jest inaczej: wpłacamy kapitał na początku, otrzymamy go na końcu, ale odsetki są wypłacane przez cały czas – co trzy miesiące.

W efekcie inwestor otrzymuje możliwość czerpania korzyści z zainwestowanego kapitału przez cały czas życia produktu, co na rynku jest rozwiązaniem rzadkim, zwykle zamrażamy nie tylko kapitał, ale i odsetki, które są wypłacane na końcu.

Wypłacane co kwartał odsetki zależeć będą od notowania instrumentu bazowego Kwartalnych Zysków. Jest nim strategia RBS Volatility Controlled Aquantum Pegasus Zeus (Quampo PLN) ER 7%. Nazwa wygląda dość egzotycznie, warto więc wyjaśnić, o co chodzi. Strategia ma zarabiać na zmianach notowań grupy wybranych surowców, wśród których są m.in. benzyna, ropa, gaz, żywiec, cukier i pszenica.

Warto jednak dodać, że nie jest to strategia, która zakłada wieczne wzrosty notowań koszyka surowców. Indeks jednocześnie zajmuje krótką i długą pozycję na kontraktach terminowych na określone towary i dzięki temu może przynosić zyski zarówno w okresie wzrostów, jak i spadków notowań. Inwestycja taka może więc być ciekawą alternatywą dla tradycyjnych inwestycji, które obstawiają wzrost notowań.

3 thoughts on “Zyski co kwartał od Getin Banku

  1. nie wiem juz tak naprawde w co warto inwestowac a w co nie, rynki sa tak niestabline, ze boje sie przejach, ale moze i to jest dobrym pomyslem

    1. Jak nie zaryzykujesz, to się nie dowiesz w co warto, a w co nie. Zależy jak bardzo lubisz ryzyko. Moim zdaniem długoterminowe inwestycje mogą przynieść zysk.

  2. Inwestowanie obciążone jest ryzykiem, to oczywiste. Można grzecznie odkładać na bezpiecznych lokatach, ale trzeba się pożegnać z dużymi pieniędzmi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>