Jaką nieruchomość kupić na wynajem cz. 1 – mieszkanie dla studenta

 

Jaką nieruchomość kupić na wynajem cz.

Plan jest prosty: kupić nieruchomość, wynająć ją i zarabiać. Ale jak wybrać taką nieruchomość, by stopa zwrotu była najwyższa? 

Wybór lokalu ma ogromne znaczenie jeśli chcemy kupić nieruchomość przeznaczoną wynajem.
Na początek należy sobie odpowiedzieć na pytanie: jak wygląda grupa potencjalnych klientów naszego lokalu? Chcemy wynajmować go studentom, rodzinie z dziećmi, a może firmie?

W pierwszym odcinku serii zajmijmy się studentami, bo jesień to okres wzmożonego ruchu
na rynku wynajmu w tej kategorii. Jakiego mieszkania szukają studenci? Najważniejsza w ich przypadku jest odpowiednia kombinacja korzystnej lokalizacji i niskiej ceny.

Korzystna lokalizacja to zwykle okolice uczelni lub centrum miasta lub ewentualnie obszary doskonale z tymi miejscami skomunikowane. Idealne miejsce na mieszkanie dla studentów położone jest na trasie komunikacji miejskiej pomiędzy kampusem a rozrywkowym centrum miasta. Oczywiście należy przy tym pamiętać, że każda uczelnia umiejscowiona jest gdzieś indziej i dobrze znaleźć mieszkanie dobrze skomunikowane z kilkoma ośrodkami – w ten sposób zwiększamy swoje szanse na znalezienie klientów.

Dla młodych ludzi dobra cena to korzystna cena, warto więc poszukać kompromisu pomiędzy własnym zyskiem a atrakcyjnością naszego lokalu na tle całego rynku. W przypadku studentów niezbędne w mieszkaniu jest szybkie łącze internetowe, ale w ramach kompromisu wielu z nich zaakceptuje nieco niższy standard wyposażenia mieszkania – używane meble czy kuchenka sprzed lat (byle sprawna) nie będą problemem.

Mówi się, że kupuje się metry kwadratowe, a wynajmuje pokoje, szukając mieszkania dla studentów zwróćmy więc na to uwagę. Lepiej, by 50-metrowe mieszkanie miało trzy, a nie dwa pokoje. W ten sposób zwiększamy swoją szansę na znalezienie większej liczby najemców.

4 thoughts on “Jaką nieruchomość kupić na wynajem cz. 1 – mieszkanie dla studenta

  1. Ja myślałem co jest bardziej opłacalne. Kawalerka czy dwupokojowe. Policzyłem ile można zyskać na kawalerce i zdecydowałem, że to najlepsze mieszkanie na wynajem. Można ją wynająć też tylko jednej osobie. A jak Wy sądzicie?

  2. Każdy woli mieć własny pokój a nie w jednym się gnieść. Liczy się to jak podejdziemy do tematu bo można zyskać lub stracić.

  3. Ja wynająłem mieszkanie trzypokojowe studentom. Kilkoro tam mieszka. Ważne nie wynajmować samym facetom, o dziwo, bo można nie poznać mieszkania. Inwestycja przez wynajem to świetny pomysł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>