Quattro – zyski ze światowych obligacji

Zrzut ekranu 2014-10-7 o 11.06.53

W zalewie ofert produktów inwestycyjnych warto wyszukiwać tych, które pozwalają w przystępny sposób skorzystać z dobrodziejstw globalnych rynków finansowych. Jednym z takich przykładów jest Quattro.

Dywersyfikacja portfela inwestycyjnego, czyli zróżnicowanie aktywów, które w nim mamy, nie jest łatwym kawałkiem chleba. Trzeba bowiem samodzielnie wybrać różne inwestycje, w każdej z nich występują jakieś ograniczenia np. w postaci minimalnej kwota inwestycji. Dlatego warto szperać na rynku i wyszukiwać propozycje pozwalające same w sobie dywersyfikujące nasze inwestycje.

Jednym z takich pomysłów jest Quattro, propozycja Getin Banku. To 4-letni produkt z gwarantowanym poziomem zysku i możliwymi wyższymi odsetkami. Już na dzień dobry wiecie, że zarobicie co najmniej 6,48 proc., a potencjalne dalsze zyski zależeć będą od notowań funduszu inwestycyjnego Templeton Global Total Return Fund. To fundusz obligacji, który kupuje papiery stało- i zmiennokuponowe z całego świata. Warto zauważyć, że lokuje on środki zarówno w obligacjach państwowych jak i korporacyjnych.

Historyczna średnioroczna stopa zwrotu z funduszu to ponad 6,5 proc. Pamiętajcie jednak, że to „tylko i aż” wyniki historyczne. Są tylko wskazówką, ale nijak mają się do tego, co fundusz zarobi w przyszłości, może być tak, że zarobicie na nim więcej, ale może być i mniej. Obligacje są uważane za bezpieczny sposób lokowania pieniędzy – najczęściej dają skromne, ale systematyczne stopy zwrotu i to jest największa ich zaleta.
Co ważne, Quattro nie jest inwestycją jakoś nadzwyczaj niedostępną.

Minimalna kwota inwestycji to 10 tys. zł. Oprócz gwarantowanego zysku i możliwości wyższych odsetek otrzymujemy 100-proc. ochronę kapitału przy dotrzymaniu inwestycji do końca. Oosby, które wycofają przed czasem środki muszą liczyć się z opłatami z tego tytułu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>