Gdzie znaleźć najlepiej oprocentowaną lokatę?

najlepsze lokaty

Maksymalnie 4,75 proc. w skali roku można dziś zarobić na 3-miesięcznej lokacie. Gdy poszukujemy depozytu na pół roku lub rok, znalezienie stawki wyższej niż 4 proc. jest już niemożliwe.

To nie jest najlepszy czas na zakładanie bankowych lokat. Oprocentowanie raczej spada niż rośnie, coraz większa będzie za to inflacja, co uszczupla realne zyski. Warto więc monitorować oferty banków, by zawsze wybierać najwyżej oprocentowane lokaty. Specjalnie dla Was przyjrzeliśmy się ofercie banków jeśli chodzi o depozyty na 3, 6 i 12 miesięcy.

Wśród lokat zakładanych na kwartał wyróżniają się oferta Getin Banku i Idea Banku. Obie instytucje mają w swojej ofercie depozyt oprocentowany na 4,75 proc. rocznie. Trzeba jednak zwrócić uwagę na fakt, że nie są to oferty dla wszystkich. Lokatę na Start w Getinie założyć mogą tylko osoby, które z produktu o takiej nazwie nigdy wcześniej nie skorzystały. W Idei
z kolei Lokatę na Dobry Początek mogą założyć tylko ci, którzy wcześniej w ogóle nie korzystali z żadnych produktów banku.

Najwyższe odsetki na lokacie półrocznej oferuje internetowy neoBANK (3,65 proc. rocznie), lecz tylko nowym klientom. Warto jednak zwrócić uwagę na energoLOKATĘ, bo ma ona jedną cechę wyróżniającą ją na tle innych propozycji tego typu: maksymalną kwotę lokaty. Często klient może założyć tylko jedną promocyjną lokatę na kwotę do 10 tys. zł, w tym wypadku może być więcej lokat, byle ich łączna kwota nie przekroczyła miliona złotych.

Osoby szukające depozytu na rok powinny skierować się przede wszystkim do FM Banku, gdzie posiadacze konta osobistego mogą liczyć na 3,7 proc. Wśród niestandardowych terminów wyróżnia się db Lok@ta z oferty Deutsche Banku PBC, która przy 2-mies. okresie depozytu oferuje aż 5 proc. w skali roku. Jest to jednak oferta mocno ograniczona – przeznaczona tylko dla nowych klientów, którzy założą jednocześnie konto osobiste dbNET.
Jej maksymalna kwota to 10 tys. zł.

Banki oferujące najlepsze lokaty 3M stawka uwagi
Getin Online (Lokata na Start) 4,75% dla tych, którzy nie korzystali jeszcze z Lokaty na Start
Idea Bank (Lokata na Dobry Początek) 4,75% dla nowych klientów
Meritum Bank (Pierwsza Lokata) 4,00% dla otwierających Proste Konto Osobiste
neoBank (energoLOKATA 3M) 4,00% dla nowych klientów
     
Banki oferujące najlepsze lokaty 6M    
neoBank (energoLOKATA 6M) 3,65% dla nowych klientów
Alior Bank (lokata standardowa) 3,60% dla nowych środków
FM Bank (FM Lokata PRO) 3,50%
     
Banki oferujące najlepsze lokaty 12M    
FM Bank (FM Lokata PRO) 3,70% dla posiadaczy konta
Meritum Bank (lokata standardowa) 3,50%
Credit Agcirole (lokata standardowa) 3,20%
     
stan na 22.10.2013 r.    

One thought on “Gdzie znaleźć najlepiej oprocentowaną lokatę?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>