Quattro – ograniczone ryzyko i wysokie zyski

Quattro - ograniczone ryzyko i wysokie zyski

Quattro to pomysł na inwestycję w obligacje z całego świata bez obowiązku samodzielnego ich wyszukiwania

Nie zmienia się sytuacja na rynku depozytów. Polskie banki płacą za nasze pieniądze coraz mniej. Nic więc dziwnego, że klienci szukają alternatyw i coraz częściej zamiast przedłużać wygasające lokaty, zabierają swoje pieniądze i wpłacają je w inne miejsce. W swoich mailach Wy także pytacie często, co zrobić z pieniędzmi, bo zakładanie lokaty na 2,5 czy 3 proc. Wam się nie uśmiecha.

Jedną z propozycji, która może zainteresować osoby zastanawiające się, gdzie zainwestować swoje pieniądze, jest Quattro z oferty Getin Banku. Jest to produkt o średnim terminie inwestycji – rozpisano go na cztery lata.

Dla wielu klientów największą zaletą Quattro jest gwarantowany zysk. Jest to 6,48 proc., ale nie w skali roku, tylko za cały okres inwestycji. To wprawdzie niewiele, ale to tylko gwarantowana część, na Quattro można zarobić o wiele więcej.

To inwestycja dla osób, które są zainteresowane rynkiem funduszy inwestycyjnych. Bazą jej jest fundusz obligacji Templeton Global Total Return Fund. Obligacje kojarzą się Wam zapewne z bezpieczeństwem i raczej niskimi zyskami. Tu jednak mamy obligacje nie tylko skarbowe, ale i te emitowane przez przedsiębiorstwa (zwane obligacjami korpoacyjnymi), które generują wyższe stopy zwrotu przy ograniczonym ryzyku. Templeton Global Total Return Fund ma szerokie spektrum inwestycyjne, bo lokuje środki w obligacjach na całym świecie. Jego średnioroczny historyczny wynik to ponad 6,5 proc., w połączeniu z gwarantowaną stawką może przez cztery lata przynieść nawet 30 proc. zysku. Pamiętajcie jednak, że „może” to nie „przyniesie”. Jest to średnia historyczna, co oznacza, że w przyszłości zyski mogą być wyższe lub niższe.

Minimalna kwota inwestycji w Quattro to 10 tys. złotych.

2 thoughts on “Quattro – ograniczone ryzyko i wysokie zyski

  1. czytam czesto wasze artykuly i musze przyzac ze wiele sie juz nauczylam, mam nadzieje ze bede umiala to wcielic w zycie i bedzie wiazalo sie z zarabianiem

  2. W dobie gdy czas jest na wagę złota to idealne rozwiązanie, nie mamy ani czasu anie umiejętności a chcemy zarabiać. To właśnie może być naszym remedium na nisko oprocentowane lokaty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>