Teraz łatwiej zastrzec kartę

Teraz łatwiej zastrzec kartę

Od 1 stycznia br. działa jeden numer telefonu, pod którym można zastrzec karty wielu banków. To spore ułatwienie dla klientów.

Komu Was zdarzyło się zastrzegać kartę bankową? Taka sytuacja ma miejsce w przypadku zagubienia lub kradzieży plastiku. Każdego roku Polacy zastrzegają 1,3 mln kart, sytuacja nie jest więc incydentalna. Osoba, która ma w portfelu karty kilku różnych banków musi w telefonie mieć zapisanych kilka numerów telefonów.

Od niedawna jednak wprowadzono na tym polu spore ułatwienie dla klientów – jeden numer telefonu, pod którym można zastrzec karty różnych banków: (+48) 828 828 828. Jest to rozwiązanie uniwersalne, na ten numer dodzwonić się można zarówno z Polski jak i z zagranicy, z telefonów stacjonarnych oraz komórkowych. Numer działa 24 godz na dobę siedem dni w tygodniu. Usługa została opracowana przez Związek Banków Polskich, co oznacza, że szansa przyłączenia się do projektu wszystkich banków jest bardzo duża. Na stronie internetowej systemu (www.zastrzegam.pl) jest lista uczestników i widnieje na niej 17 banków, m.in. BPH, BZ WBK, Citi Handlowy, ING Bank, Millennium, PKO BP i Raiffeisen.

System Zastrzegania Kart opiera się o głosowy system IVR, który rozpoznaje mowę. Po wypowiedzeniu nazwy banku i potwierdzeniu jej, system po prostu przełącza klienta do odpowiedniej infolinii. Automat jest całkiem inteligentny, rozpoznaje nie tylko pełne nazwy, ale i skróty i różne formy wymowy nazw poszczególnych instytucji.

Co ważne z punktu widzenia klientów, infolinia ZBP jest płatna zgodnie ze stawkami operatora (nie pobiera dodatkowych opłat) i może jednocześnie obsługiwać wiele połączeń, czyli nie usłyszymy w niej sygnału zajętości. Wg planów ZBP w przyszłości infolinia ma mieć możliwość zastrzegania nie tylko kart, ale i zagubionych dokumentów.

System Zastrzegania Kart (+48) 828 828 828

3 thoughts on “Teraz łatwiej zastrzec kartę

  1. i dobrze, bo ja jestem bardzo roztrzepana i czesto zdarza mi sie gdzies karte posiac, do tej pory z zastrzezeniem bywalo roznie, wiec cieszy mnie ta zmiana

  2. Dobrze wiedzieć mając kilka kont nie trzeba pamiętać lub szukać w razie potrzeby numeru do poszczególnego banku. Dzięki za info.

  3. Jajakoś sie nigdy nad tym nie zastanawiałam ale jak ukradli mi portfel to gorączkowo szukałam numeru telefonu. DObrze mieć numer w głowę wbity na wszelki wypadek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>