Quattro – obligacje z całego świata

 Quattro – obligacje z całego świata

Gwarantowany zysk, obiecujące wyniki historyczne i perspektywiczny instrument bazowy – to największa zalety inwestycji Quattro.

Quattro to 4-letni produkt inwestycyjny z katalogu Getin Banku oparty na notowaniach funduszu inwestycyjnego Templeton Global Total Return Fund. Jest to globalny, fundusz obligacji, który lokuje środki w papiery dłużne zarówno stało- jaki zmienno i zmiennokuponowe. Fundusz ma szerokie spektrum wyboru obligacji, kupuje zarówno obligacje emitowane przez państwa jak i przedsiębiorstwa z całego świata. Mamy więc do czynienia z szeroką dywersyfikacją.

Obligacje to bezpieczny sposób inwestowania pieniędzy – zwykle generują skromne, ale systematyczne stopy zwrotu. Historyczna średnioroczna stopa zwrotu z funduszu (od 2003 roku) to 6,62 proc. Trzeba jednak pamiętać, że to wartość historyczna i nie oznacza, że taki sam wynik fundusz zanotuje w przyszłości.

Ogromną zaletą Quattro jest gwarantowany zysk. 6,48 proc. za cały okres inwestycji to oczywiście niewiele, ale zawsze coś. Do tego mamy naturalnie 100-proc. ochronę kapitału, co oznacza, że jeśli inwestor nie wycofa pieniędzy przed końcem inwestycji, na pewno na niej nie straci. Rezygnacja przed terminem zapadalności może wiązać się z utratą części środków.

Quattro jest dostępne dla klientów, którzy chcą zainwestować co najmniej 10 tys. zł. Zainteresować się nią powinni szukający bezpiecznych produktów inwestycyjnych liczonych na kilka lat. Należy bowiem pamiętać, że wcześniejsze rozstanie się z Quattro oznacza pobranie opłaty i gwarancja kapitału nie działa.

One thought on “Quattro – obligacje z całego świata

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>