Jak działa Lucro?

Jak działa Lucro

Kilkunastoletni produkt regularnego oszczędzania z ochroną kapitału – to najkrótsza możliwa charakteryzacja Lucro z oferty Getin Banku.

Rośnie świadomość finansowa Polaków, coraz więcej z nas oszczędza, a na popularności zyskują m.in. programy regularnego inwestowania. Widać to także w Waszych mailach do Poradnika Inwestowania, w których często pytacie o poszczególne rozwiązania. Jednym z popularniejszych tematów jest Lucro z oferty Getin Banku.

Lucro to inwestycja długoterminowa, trzeba więc podchodzić do niej z rozmysłem i rozsądkiem. Getin oferował wersję rozliczoną na 10 i na 15 lat. To, ile zarobicie na tym produkcie zależeć będzie od notowania strategii BNP Paribas Millenium Master Series 8 PLN. Przyznacie, że nazwa brzmi nieco tajemniczo, więc w kilku zdaniach wyjaśnimy Wam, cóż to za strategia.

Mechanizm indeksu ma za zadanie generowanie zysków bez względu na koniunkturę rynkową, z założenia Lucro ma więc zarabiać także w okresie spadków na giełdach, bo wtedy lokuje środki na rynku obligacji.Jest to strategia zarządzana dynamicznie, czyli zmienia ona nastawienie w zależności od sytuacji na rynkach. Zarabiać może m.in. na akcjach i obligacjach, ale także i na walutach, nieruchomościach i surowcach.

W punktu widzenia klienta kluczowe znaczenie ma ochrona kapitału, a Lucro ją oferuje. Wiadomo więc, że w przypadku niepowodzenia strategii, klienci odzyskają zainwestowany kapitał, co wyróżnia Lucro od tradycyjnych funduszy inwestycyjnych i opartych na nich programach regularnego oszczędzania.

Oczywiście ochrona kapitału obowiązuje tylko w przypadku dotrzymania inwestycji do końca. Wycofanie środków przed terminem grozi utratą ich części. Im rezygnacja nastąpi wcześniej, tym mniej uda się odzyskać. W przypadku Lucro 10-letniego wycofując się przez pierwsze trzy lata nie odzyskamy nic, w czwartym roku opłata wyniesie 75 proc., w piątym 50 proc., a w szóstym 30 proc.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>