Kwartalny Profit – surowce dostępne dla wielu

Kwartalny Profit – surowce dostępne dla wielu

Kwartalny Profit to ciekawie skonstruowana inwestycja oparta na surowcach. Warto na nią zwrócić uwagę szczególnie w dzisiejszych czasach.

Kwartalny Profit to ciekawie skonstruowana inwestycja oparta na surowcach. Warto na nią zwrócić uwagę szczególnie w dzisiejszych czasach.

Prognozy ekspertów mówią, że w długim terminie powinniśmy spodziewać się wzrostu cen surowców rolnych, na dodatek niepokoje na Ukrainie mogą doprowadzić do wyższych cen innych surowców, jak np. ropa. W takich sytuacjach baczny obserwator rynku poszukuje sposobów na zarabianie na surowcach, najlepiej by były to bezpieczne i długoterminowe sposoby.

Jednym z takich pomysłów jest produkt inwestycyjny Kwartalny Profit z oferty Getin Banku. Jest to 10-letnia inwestycja oparta na strategii RBS VC Aquantum Pegasus Zeus. Indeks ten bazuje właśnie na rynku surowców, jego notowania zależą od tego, jak zmieniają się ceny wybranych towarów, wśród których są m.in. ropa naftowa, benzyna bezołowiowa, gaz ziemny, pszenica, żywiec i cukier.

Dla zabezpieczeń interesów inwestorów na indeks nałożono mechanizm ograniczający zmienność – ma go to zabezpieczyć przed dużymi spadkami w przypadku zawirowań na rynkach. Jest to produkt długoletni i przez ten czas wiele może się wydarzyć, stąd takie zabezpieczenie jest bardzo istotne. Dodatkowo strategia została tak zbudowana, że może zarabiać zarówno na wzrostach jak i spadkach surowców. Dzięki temu możliwe jest generowanie dodatnich stóp zwrotu w każdych warunkach rynkowych.

Warto zwrócić uwagę także na konstrukcję tej inwestycji – jest to bowiem inwestycja długoterminowa, która jednak umożliwia czerpanie korzyści także w trakcie trwania, gdyż co kwartał wypłaca narastające odsetki. W przypadku gdy notowania indeksu spadają działa ochrona kapitału.
Kwartalny Profit to inwestycja, z której skorzystać może praktycznie każdy – minimalna kwota inwestycji to 3 tys. złotych.

5 thoughts on “Kwartalny Profit – surowce dostępne dla wielu

  1. Obecnie chyba każdy myśli nad długoterminową formą oszczędzania. Takie czasy że trzeba samemu zadbać o przyszłość.

  2. Nie wiedziałam, ze coś takiego jak kwartalny profil istnieje. Może to faktycznie jest dobry kierunek? Na surowcach, jak na ziemi ciężko stracić

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>