Libra – oszczędzanie dla każdego?

Libra – oszczędzanie dla każdego

Jak oszczędzać to najlepiej długoterminowo – czas działa tu na korzyść inwestora. Warto więc rozglądać się za produktami, które zaplanowane są na długi okres, a jednocześnie dają szansę na wygenerowanie zysku.

Programu regularnego oszczędzania mają kilka cech, które odróżniają je od tradycyjnych inwestycji. Przede wszystkim motywują klienta do regularnych wpłat, czy to będzie 200 czy 500 czy 2 tys. zł – najważniejsza w długoterminowym oszczędzaniu jest regularność. Jednym z rozwiązań, które można w tym wykorzystać jest Libra oferowana przez Getin Bank.

To jeden z kilku produktów inwestycyjnych, których zasada działania opiera się o tzw. zasadę pareto, gdzie na wstępie klient wpłaca 20 proc. środków, a resztę uiszcza w formie comiesięcznej składki ubezpieczeniowej. Zaletą tego rodzaju rozwiązań jest to, że zysk od samego początku naliczany jest od całej kwoty inwestycji (po odliczeniu od niej prowizji).

Z punktu widzenia inwestora dodatkową zaletą Libry jest ochrona kapitału. Oznacza ona, że w przypadku niepowodzenia strategii, na której oparta jest inwestycja, klient odzyska środki. Trzeba jednak pamiętać, że ochrona kapitału nie działa przed terminem zapadalności inwestycji, zatem w przypadku wycofania się z niej przed czasem trzeba liczyć się w wysokimi opłatami.

Bazą inwestycji Libra z Getin Banku jest indeks BNP Paribas Libra Emerging Markets PLN ER. To strategia, której wyniki zależą od notowań akcji krajów rozwijających się i obligacji USA. Strategia może przenosić pieniądze inwestorów pomiędzy rynkiem akcji i obligacji w zależności od sytuacji na rynku. To zwiększa szanse na dobry wynik z inwestycji na koniec.

3 thoughts on “Libra – oszczędzanie dla każdego?

  1. dla mnie to chyba nie jest dobre rozwiazanie ja preferuje inwestycje intensywne, dobry zysk w polaczeniu z ryzykiem

  2. Ciekawy rozwiązanie, zwłaszcza, że myślę, jak by tu zacząć oszczędzać, a tu musisz wpłacać jakąś określoną kwotę co miesiąc, po kilku latach na koncie jest spora sumka

  3. Tak się składa że tylko długoterminowo opłaca się odkładać na emeryturę, warto dobrze wybrać bo państwo nie zapewni nam godnych emerytur.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>