Symfonia gra przez 15 lat

Symfonia gra przez 15 lat

Prosta konstrukcja i długoterminowy horyzont inwestycyjny – to najkrótsza możliwa definicja produktu Symfonia Zysków z oferty Getin Banku.

Symfonia Zysków została opracowana w formie grupowego ubezpieczenia na życie i dożycie
z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym i ma z założenia trwać 15 lat. Właściwie to nie jest typowy produkt strukturyzowany, tylko swego rodzaju program regularnego inwestowania
o unikalnej konstrukcji.

Jego wyjątkowość polega na tym, że na początku inwestycji klient wpłaca 1/10 składki zainwestowanej, a potem przez 10 lat co miesiąc uiszcza w formie składek ubezpieczeniowych po 1/100 tej kwoty. Po tym okresie inwestowania następuje pięcioletni okres bezodsetkowy,
w którym inwestycja ma rosnąć. Jak widzicie, łącznie klient wpłaca 130 proc. tzw. „składki zainwestowanej”, z czego 100 proc. to jego kapitał, a reszta – prowizje. 30 proc. przez 15 lat nie jest stawką wysoką jak na progra regularnego oszczędzania.

Wynik Symfonii Zysków zależy od notowań trzech indeksów: Nomura GoPoland (GoPoland), Nomura GoBrazil (GoBrazil) i Nomura GoChina (GoChina). Są to indeksy opracowane przez bank inwestycjny Nomura, które mają zarabiać na trzech bardzo od siebie różnych i oddalonych rynkach: Brazylii, Chin i Polski. Indeksy mają wbudowany mechanizm kontroli zmienności, jego zadaniem jest zabezpieczenie przed spadkami w okresie bessy.

Po 15 latach sprawdzane są notowania w/w indeksów (do ostatecznego obliczenia wybierany jest najwyższy z pięciu odczytów), przy czym warto zaznaczyć, iż 30 proc. jest tutaj gwarantowane.

Indeks Nomura GoPoland wiąże dynamicznie inwestuje w popularny indeks WIG20 (za pośrednictwem kontraktów terminowych), Nomura GoBrazil opiera się na ETF-ie iShares MSCI Brazil Index Fund, a Nomura GoChina na iShares FTSE China Index.

Symfonia Zysków przynosić będzie dodatnie stopy zwrotu jeśli rosnąć będą notowania giełd
w Brazylii, Chinach i Polsce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>