Kwartalne Zyski

Kwartalne zyski

10-letni produkt strukturyzowany powiązany z notowaniami koszyka surowców
z kwartalną wypłatą odsetek – to najkrótsza charakterystyka inwestycji Getin Banku
o nazwie Kwartalne Zyski.

Kwartalne Zyski to kolejny z oferty Getin Banku produkt strukturyzowany, na który warto zwrócić uwagę. Inwestycja ta ma unikalną konstrukcję, która wyróżnia go na tle innych oferowanych na rynku.

Instrumentem bazowym tej inwestycji jest indeks RBS Volatility Controlled Aquantum Pegasus Zeus (Quampo PLN) ER 7%. Przyznacie, że nazwa strategii brzmi dość abstrakcyjnie dla przeciętnego klienta, ale nie ma się czego bać. To strategia, która ma zarabiać na zmianach notowań grupy specjalnie wyselekcjonowanych surowców. Wśród nich są m.in. benzyna bezołowiowa, ropa crude, gaz ziemny, cukier, żywiec i pszenica.

Nie jest to jednak prosta strategia, która zakłada wzrost notowań takiego czy innego surowca. Sztuka polega na tym, że indeks jednocześnie zajmuje krótką i długą pozycję na kontraktach terminowych na surowce. Dzięki temu ma on szanse na wygenerowanie zysków zarówno w okresie spadków, jak i wzrostów notowań. Jego wyniki są więc uniezależnione od koniunktury.

Ale to nie koniec cech Kwartalnych Zysków, które odróżniają je od innych produktów strukturyzowanych na rynku. Otóż, jak sama nazwa wskazuje, inwestycja ta wypłaca zyski co kwartał przez całe dziesięć lat trwania inwestycji. Dzięki temu możecie czerpać korzyść
z ulokowania środków przez cały czas. Odsetki wypłacane są co kwartał, a na końcu wraz
z odsetkami za ostatni kwartał otrzymujecie 100 proc. zainwestowanego kapitału. Jest to bowiem inwestycja z pełną ochroną zainwestowanych środków.

One thought on “Kwartalne Zyski

  1. FAJNIE, SZKODA TYLKO, ŻE NIKT NIE WYPŁACIŁ MI NAWET ZŁOTÓWKI ZA PONAD 2 LATA – CZYLI OD POCZĄTKU ZAŁOŻENIA TEJ „INWESTYCJI”…..0 zł w takim czasie to bardzo obiecująca inwestycja…….no, no…..polecam gorąco.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>