5 metod na zarabianie w Internecie

5 metod na zarabianie w Internecie

Zarabianie w Internecie jest bardzo popularnym tematem i w jego obszarze powstało już wiele publikacji. Specjalnie dla Was przebrnęliśmy przez wybrane teksty i stworzyliśmy krótki poradnik dedykowany sprawie.

1. Ankiety, banery, lajki
Łatwa, ale bardzo mozolna i nie przynosząca dużych zysków metoda. Za pomocą specjalnych serwisów, takich jak kubigo.pl, możemy wypełniać zadania zlecone przez partnerów firmy. Wśród nich jest wypełnianie ankiet i formularzy czy udział w konkursach. Za realizację zarobimy zwykle od 10 do 80 groszy. Więcej warte są zlecenia wiążące się z większym zaangażowaniem – na przykład ubezpieczenie samochodu. Na tego rodzaju aktywnościach możemy zyskać od 10 do nawet 30 złotych, ale nasze możliwości są w tym zakresie są mocno ograniczone.
Bardzo trudno zarobić na surfbarach – czyli programach komputerowych instalowanych dobrowolnie na naszych komputerach, wyświetlający reklamy. Surfbary zwykle naliczają nam punkty za każdą minutę. Punkty natomiast wymieniane są na pieniądze na koniec każdego miesiąca. W jednym z serwisów tego typu – zarobienie 10 dolarów wiązało się z koniecznością obejrzenie aż 100 000 reklam!

2. Zdjęcia, prace graficzne i programistyczne
Znacznie więcej niż na klikaniu w banery można zyskać dzięki oferowaniu konkretnych umiejętności. Możliwości zarobku istnieją w przypadku fotografów , którzy mogą wystawiać swoje prace na sprzedaż w licznych bankach zdjęć, jak np. iStockphoto. Taki sposób zarabiania wymaga jednak kompetencji, choć np. dzięki aplikacji Foap zdjęcia mogą sprzedawać również użytkownicy smartfonów. Duża liczba ofert czeka też na grafików
i programistów, nawet tych początkujących – zleceń można szukać na serwisach takich jak oxl.pl, oferia czy faveo.pl. Dzięki globalnemu charakterowi sieci możesz stać się także wykładowcą dla dowolnego mieszkańca globu – udzielając poprzez Skype lekcji z języków czy przedmiotów ścisłych.

3. Własna marka, własny sklep
Poprzednie dwa punkty nie są dla Ciebie? Znajdź niszę/ chłonny obszar, stwórz/kup produkt
i zacznij go sprzedawać we własnym sklepie. Internet daje naprawdę szalone możliwości w tym zakresie. Zapachowe mydła? Czapeczki z własnym nadrukiem? Skarpetki? Dzięki dedykowanym szablonom własny sklep utworzysz już od nawet 200 złotych. Oczywiście docelowo inwestycja ta będzie wymagać większych nakładów, ale daje Ci bardzo duże możliwości.

4. Crowdfunding
Masz pomysł na biznes, ciekawy produkt, grę, aplikację lub coś co stanie się obiektem pożądanie tłumu… ale nie masz środków na realizację celu. W internecie możesz zarobić potrzebne pieniądze dzięki crowdfundingowi. To forma finansowania różnego rodzaju projektów przez społeczność, która jest lub zostanie wokół tych projektów zorganizowana. Przedsięwzięcie jest w takim przypadku finansowane poprzez dużą liczbę drobnych, jednorazowych wpłat dokonywanych przez osoby zainteresowane projektem.
Finansujący otrzymują udziału lub produkt którego wyprodukowanie będzie możliwe dzięki prowadzonej zbiórce, jest więc to forma przedsprzedaży.
Najbardziej znanym serwisem tego typu jest jest KickStarter.com, w Polsce mamy jednak także lokalne odpowiedniki takie jak Polakpotrafi.pl. Krajowy serwis wypłacił dotąd 3,8 mln złotych na realizację pomysłów – to naprawdę działa.

5. Zostań blogerem/ vlogerem!
Blogi czy vlogi to prawdziwy hit sieci. Coraz więcej konsumowanych treści w sieci pochodzi nie od dużych redakcji, a właśnie sieciowych twórców. Mimo dużej konkurencji rynek nie jest nasycony – są obszary w których ciekawych autorów wyraźnie brakuje. Nie możesz spodziewać się jednak szybkich pieniędzy – budowanie bloga/vloga to bardzo długi, mozolny proces podczas którego często będziesz musiał ponieść inwestycje. Jednak Ci, którym uda się zbudować zasięg i zainteresowanie – mogą liczyć na zwrot poniesionych nakładów. Wynagrodzenie blogera/vlogera za udział w kampanii, w zależności od jego pozycji/ marki, wynosi od kilku do nawet kilkudziesięciu tys. złotych.

7 thoughts on “5 metod na zarabianie w Internecie

  1. Ciekawy temat poruszony. Kusząco brzmi temat zarabiania bez wychodzenia z domu, jak zawsze liczy się dobry pomysł.

  2. Uber słabe, nic o freelancingu. Sprzedawanie własnych zdjęć bez DG jest nielegalne. Lepiej idzie zarobić na filmikach na yt, adsense, firecashu tylko trzeba użyć mózgu.

  3. Mi się zawsze marzył vlog „diy – zrób to samemu mając ołówek line i klej” :) Najważniejszy jest jednak ten zasięg, trzeba mieć mega wyobraźnię by zachęcić do oglądania

  4. To tylko kilka podstawowych sposobów zarabiania. Są też inne – np. płatne typy bukmacherskie. Ten sposób wymaga jednak zainwestowania pewnej sumy pieniędzy. Na stronie leeder.pl możecie znaleźć opis jak to wszystko działa, a do tego symulację – ile możecie zarobić, inwestując w zakłady określone kwoty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>