Libra – połączenie akcji i obligacji

Libra – połączenie akcji i obligacji

Kilkanaście lat to na rynku finansowym szmat czasu. Warto więc z głową dobierać długoterminowe produkty inwestycyjne, najpierw dokładnie się z nimi zapoznając. Dziś będzie o Librze.

Na rynku mamy wiele produktów służących do długoterminowego oszczędzania. Można je wykorzystać do oszczędzania na emeryturę, przyszłość dziecka, czy wkład własny na budowę domu. Łączy je długoterminowość, a dzielą zasady inwestowania i instrumenty bazowe.
Dziś opowiemy Wam o indeksie, od którego zależy wynik inwestycji Libra oferowanej przez Getin Bank. To pomysł na systematyczne oszczędzanie przez 10 lub 15 lat. Cechą wyróżniającą go na rynku jest 20-proc. wpłata na początku. Reszta inwestycji uiszczana jest w formie miesięcznej składki ubezpieczeniowej.

To, jak wysoki będzie zarobek z Libry zależy od notowań indeksu BNP Paribas Libra Emerging Markets PLN ER. To strategia opracowana przez specjalistów z banków inwestycyjnych powiązana z akcjami krajów rozwijających się i obligacjami amerykańskimi.

Warto wiedzieć, że strategia ma możliwość zmiany obciążenia i alokacji środków pomiędzy aktywami. Podczas okresu wzrostów na giełdzie więcej pieniędzy ląduje w akcjach, a gdy zapanuje bessa, środki trafiają do dużo bezpieczniejszych obligacji.

Ten system alokacji pieniędzy pozwala na oferowanie dodatnich stóp zwrotu bez względu na to, co obecnie dzieje się na rynkach. Wybierając Librę lub inny jej podobny produkt należy pamiętać, że są to rozwiązania długoterminowe nie tylko z nazwy, ale i z zasad działania. W wielu tego rodzaju inwestycjach są wysokie prowizje za wypłatę środków przed czasem. Warto więc rozsądnie podejmować decyzje i dokładnie analizować umowę oraz taryfę opłat i prowizji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>