Lucro bez lukrowania

Lucro bez lukrowania

Każdy produkt inwestycyjny ma wady i zalety. Ale zależnie od potrzeb i oczekiwań danego klienta, więcej może on widzieć minusów lub plusów, warto jednak być ich świadomym.

Często krytykowane są opłaty za zerwanie umowy. Lucro to program inwestycyjny rozliczony na 10 lub 15 lat (zależnie od edycji) i jeśli ktoś chce wycofać się przed czasem, musi liczyć się z kosztami. Są one szczególnie dotkliwe w pierwszych latach trwania programu, kiedy to rezygnując z niego prowizja możemy zapłacić prowizję równą 100 proc. wpłaconych dotąd składek.

Ale czy zrywając abonament o telefonię komórkową przed czasem nie płacimy kary umownej? Podobnie jest z wieloma innymi umowami. Opłaty te mają nie tylko zdyscyplinować klientów to regularnego opłacania składek, ale mają też źródło w konstrukcji samego produktu – bank musi bowiem „złożyć” go z poszczególnych części i w razie chęci zerwania umowy takie częściowe rozebranie jest kosztowne.

Dlatego decyzja o inwestycji w tego rodzaju produkt powinna być przemyślana. Jeśli ktoś ledwie spina budżet domowy koniec z końcem, to takich inwestycji raczej powinien unikać, bo mogą sprawić mu problem. Ale już ci, którzy regularnie odkładają na emeryturę, w Lucro znajdą coś dla siebie. To długoterminowy program regularnego oszczędzania, który dzięki unikatowej konstrukcji oferuje korzyści z lewarowania się, dając przy tym pełną ochronę kapitału (dla osób, które nie wycofają się przed czasem) i możliwość wygenerowania atrakcyjnego zysku.

Finalny wynik z inwestycji w Lucro zależy od obligacji emitowanych przez SecurAsset S.A., których instrumentem bazowym jest strategia BNP Paribas Millenium Master Series 8 PLN. To strategia, która ma przynieść zysk bez względu na koniunkturę rynkową, co oznacza, że powinna dawać dodatnie stopy zwrotu także w trakcie spadków na giełdach, a to dlatego, że lokuje środki nie tylko w akcje, ale i obligacje, waluty, nieruchomości i surowce.

2 thoughts on “Lucro bez lukrowania

  1. Wejście w Lucro musi być przemyślane, inwestowanie przez 10-15 lat, to długi okres czasu. Praktycznie bez możliwości wycofania się, bo wysoka prowizja. Zdecydowanie nie dla mnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>