Dla kogo siatkarskie mistrzostwa za darmo?

Dla kogo siatkarskie mistrzostwa za darmo?

Z badania przeprowadzonego przez ARC Rynek i Opinia wynika, że co trzeci Polak interesujący się sportem jest zainteresowany siatkówką. Nic więc dziwnego, że mecz otwarcia siatkarskich mistrzostw świata obejrzało na różnych kanałach Polsatu łącznie ponad 5 mln widzów.

Mistrzostwa dopiero się zaczęły, a można już oczekiwać, że wynik ten nie zostanie poprawiony, gdyż kolejne spotkania zostały przez Polsat zakodowany. Ile kosztują mecze? Czy da się oglądać je za darmo? Wy pytacie, Poradnik Inwestowania odpowiada!

Jako że Polsatowi nie udało się znaleźć sponsorów na ogólnodostępne transmisje, to mecze są pokazywane tylko w czterech kodowanych kanałach „Polsat Volleyball”. Do nich darmowy dostęp mają klienci Cyfrowego Polsatu oraz abonenci telefonii komórkowej Plus. Tu wymagany jest jednak dostęp do sieci LTE, który w Polsce nie jest jeszcze zbyt popularny.

A pozostali? A pozostali muszą płacić… Cena pakietu (mistrzostwa rozpoczęły się pod koniec sierpnia i zakończą się finałem 21 września) zależy od operatora telewizyjnego i zaczyna się od około 80 złotych. Za tyle oglądać możemy mistrzostwa m.in. w UPC i nc+. W niektórych sieciach (Toya, Vectra) cena dochodzi do 100 złotych. Za darmo siatkówkę oglądać można w kablówce Multimedia, ale pod warunkiem, że podpisze się umowę na 18 miesięcy.

Co ciekawe, Polsat nieźle zarobi też na właścicielach pubów i restauracji. Jeśli prowadzicie knajpę i chcecie ściągnąć klientów chętnych na obejrzenie meczu, musicie liczyć się z solidnym wydatkiem, bo koszt licencji restauracyjnej sporo przekracza tysiąc złotych.

Ale jest sposób, by mecze siatkówki oglądać bez wysokich opłat i na dodatek robić to legalnie! Otóż mecze są przecież transmitowane nie tylko przez Polsat. Szukamy więc dostępnej na satelicie zagranicznej telewizji z transmisją i voilà! Taką stacją jest na przykład włoski Rai Sport 1 i Rai Sport 2. Część meczów (niestety, nie wszystkie) jest dostępna w niezakodowanym paśmie. Jedyne co tracimy, to polski komentarz. Ale czy na pewno oznacza to stratę…?

7 thoughts on “Dla kogo siatkarskie mistrzostwa za darmo?

  1. Mistrzostwa w siatce każdy chyba chce obejrzeć, nasi są tam mocną drużyną i przyjemnie się ogląda, niestety nie każdego stać na taki wydatek dzięki za rady.

  2. fakt ze mistrzostwa siwata sa zakodowane i do tego te, ktore sa organizowane w pl, to dla nas wszystkich jest ogrmona porazka, do konca liczylam, ze cos sie w tej kwestii zmieni, ale jak widac na marne, zla jestem nieslychanie na to

  3. Bardzo lubię siatkę, szczególnie, że mamy naprawdę dobrą drużynę. Sposób na obejrzenie za darmo to rozumiem, szkoda byłoby przegapić mistrzostwa.

  4. Siatkówka powinna być naszym sportem narodowym, mamy ogromny potencjał i infrastrukturę. Mam dość piłki nożnej w polskim wydaniu. Jestem w ogóle w szoku, że nie przegrali z Gibraltarem :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>