Jak tanio podróżować?

Jak tanio podróżować?

Wakacje dobiegły końca. Nie oznacza to jednak, że kończy się sezon na podróżowanie. Zebraliśmy dla Was kilka praktycznych patentów na tańsze bliższe i dalsze wyprawy.

1. Tanie bilety i okazje

Chcesz kupić tanie bilety lotnicze do wymarzonej destynacji, ale nie wiesz jak ich szukać?
W polskim Internecie działa coraz więcej serwisów dla łowców okazji. Portugalia za 200 złotych, Stany Zjednoczone za 1000 złotych, Brazylia za 1400 złotych, Australia za 2500 złotych. To tylko niektóre promocji z których można było skorzystać w ostatnich miesiącach. Ofert możesz szukać na www.fly4free.pl, www.mlecznepodroze.pl, www.latamy.pl czy www.lubielatac.pl. Ograniczeniem jest ich krótkoterminowość – decyzję musisz podejmować szybko – najlepsze bilety sprzedają się w ciągu kilku godzin.

2. Couchsurfing

Masz wymarzony bilet, ale nie masz dużego budżetu na resztę podróży?. Dzięki serwisowi www.couchsurfing.og możesz znaleźć darmowe zakwaterowanie w 100 tysiącach miast na całym świecie w domach użytkowników witryny. Musisz mieć jednak na uwadze, że większość członków społeczności, którzy goszczą cię pod swoim dachem, oczekuje wymiany doświadczeń, pragnie poznać twoje pasje i dowiedzieć się czegoś o kraju, z którego pochodzisz. Warto abyś był otwarty
i chętny na to doświadczenie. Niepisany kodeks couchsurfingu mówi, że nie powinniśmy zatrzymywać się u jednej osoby dłużej niż trzy doby. Musimy być także świadomi zagrożeń, które niesie ta forma.

3. Airnb i wymiana mieszkań

Jeśli krępuje Cię forma couchsurfingu możesz odpłatnie wynająć pokój/ mieszkanie od lokalnych mieszkańców miejsca do którego się udajesz. Oferty ze 192 krajów znajdziesz na największym serwisie temu dedykowanym – Airbnb.pl. To rozwiązanie często nawet tańsze niż hostel. Innym,odważniejszym,pomysłem jest zamian domów. W zamian za pobyt w czyimś domu – udostępniamy jego gospodarzom nasze własne mieszkanie. Rozwiązanie znane choćby z filmu
“The Holiday” z Kate Winslet i Cameron Diaz przyjmuje się także nad Wisłą. Oferty w tym modelu znajdziemy w serwisie www.domzadom.pl.

4. Palcem po mapie

Wielka Rafa Koralowa, Antarktyka, Centrum NASA, Wielki Kanion, Mount Everst – dzięki Google Street View możemy bez wychodzenia z domu wirtualnie zwiedzić znaczną część globu i ponoszenia żadnych kosztów. Poza oczywistymi destynacjami warto zatracić się w mniej oczywistych kierunkach. Głuptaki na Galapagos i kaczki, które opanowały wysepkę gdzieś pośrodku drogi z Afryki do Ameryki naprawdę potrafią zrobić wrażenie.

6 thoughts on “Jak tanio podróżować?

  1. Oooo ciekawe strony, nie wiedziałam o nich. W przyszłym roku planuję podróż i na pewno informacje z tego artykułu mi się przydadzą :)

  2. Ciekawe porady, najlepiej planować urlop w mało popularnych terminach, można wtedy naleźć bilety lotnicze w naprawdę okazyjnych cenach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>