Bitcoin wchodzi na salony – ambasada w Polsce!

Bitcoin wchodzi na salony - ambasada w Polsce!

Minął już czas absurdalnie rosnących kursów bitcoina, wirtualna waluta powoli się cywilizuje, doczekała się nawet ambasady w Warszawie. Jaka będzie jej przyszłość?

Wielu Polaków nadal nie ma pojęcia czym jest bitcoin, jak działa i do czego może być potrzebny. Zmienić ma to Ambasada Bitcoin w Warszawie, której celem jest właśnie uświadamianie Polaków w tym temacie i wzrost popularności wirtualnej waluty. Nie jest to ambasada, jaką rozumiemy poprzez placówkę dyplomatyczną, to firma, w której interesie leży wzrost popularności bitcoina.
W Ambasadzie zdobyć można zarówno same bitcoiny jak i wiedzę na ich temat.

Bitcoin to kryptowaluta, waluta wirtualna, która nie istnieje w realnym świecie. Nie można jej wziąć do ręki i schować od kieszeni – bitcoiny są zapisane na serwerach i w wirtualnych portfelach użytkowników. To waluta, której nie emituje żaden bank, jest więc w pełni niezależna od państw
i organizacji. Transfer bitcoinów jest niemal natychmiastowy i dużo tańszy od bankowych przelewów pieniędzy. Ale bitcoin to jednocześnie narzędzie dla spekulantów (lokowanie w nim dużych oszczędności jest więc ryzykowne) i szarej strefy, bo możliwe jest dokonywanie transakcji przy zachowaniu całkowitej anonimowości.

Dlaczego warto interesować się bitcoinem? Na przykład dlatego, że wg ekspertów Polska ma spory potencjał jeśli chodzi o jego przyszłą popularność, największy z krajów Unii Europejskiej. Policzono Bitcoin Market Potential Index (BMPI), który po uwzględnieniu m.in. inflacji, wielkości szarej strefy i obecnej popularności kryptowaluty, szacuje potencjał waluty w danym kraju. I Polska wypada tu bardzo dobre, bo wg indeksu, jest na 34. miejscu na całym świecie, najwyżej z krajów Unii Europejskiej.

A jeśli coś ma się w przyszłości w tym temacie dziać, to warto mieć świadomość tego, co się dzieje. Wiedzy nigdy za wiele, zachęcamy więc do zaprzyjaźnienia się z bitcoinem, pamiętajcie jednak o zachowaniu ostrożności.

5 thoughts on “Bitcoin wchodzi na salony – ambasada w Polsce!

  1. Z racji tego, że waluta nie jest regulowana przez żaden bank ktoś może wyczyścić nam konto a my nawet nie będziemy mieli do kogo zwrócić się z tym problemem. Pamiętajcie, że jest to niebezpieczna gra bo nie macie pojęcia czy np za 2 dni Bitcoin nie spadnie np o 400% bo tak ta waluta szaleje. Oczywiście w drugą stronę też to działa :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>