Biometryczna karta debetowa debiutuje pod skrzydłami Getin Banku

Zrzut ekranu 2014-10-20 o 16.00.24

Czytnik linii papilarnych na karcie płatniczej? Dlaczego nie! Rozwiązanie MasterCard i firmy Zwipe świecie łączy w sobie szybkość i wygodę płatności zbliżeniowych z bezpieczeństwem uwierzytelniania operacji za pomocą linii papilarnych. I już londyńskiej premierze towarzyszył mocny, polski akcent!

A była nim prezentacja karty płatniczej wydanej przez Getin Bank, przy pomocy której dokonano pierwszej na świecie transakcji potwierdzonej odciskiem palca przez czytnik linii papilarnych wbudowany w kartę.

Aktywacja karty odbywa się na podstawie skanu linii papilarnych jej właściciela, a dane biometryczne przechowywane są w specjalnym, wbudowanemu w kartę module. Zapis linii papilarnych zatrzymywany jest bezpośrednio na karcie, nie w zewnętrznej bazie danych. Uwierzytelnianie biometryczne zastępuje PIN, umożliwiając posiadaczowi karty dokonywanie transakcji bez limitów standardowo obowiązujących przy płatnościach zbliżeniowych.

Karta biometryczna będzie dostępna dla Klientów Getin Banku w I półroczu 2015 r. Warto przypomnieć, że już w 2013 r. bank wprowadził na rynek kartę MasterCard Display, pierwszą na świecie interaktywną kartę płatniczą z wyświetlaczem. W tym samym roku, w nowych oddziałach Banku wprowadzono jeden z najnowocześniejszych na świecie systemów weryfikacji tożsamości oparty na technologii Finger Vein, która do autoryzacji wykorzystuje strukturę naczyń krwionośnych palca. Rok później w wybranych miastach Polski otwarto sieć nowoczesnych samoobsługowych placówek Getin Point.

6 thoughts on “Biometryczna karta debetowa debiutuje pod skrzydłami Getin Banku

  1. Komentarze na zamówienie?
    Opłacone?
    Kur..wa jak można chwalić takie badziewie?
    A Tola jak widzę przoduje w uwielbieniu systemu niewolniczego.
    Albo jesteście tak młodzi i głupi albo nie wiem.. ale co gotówka to gotówka i żaden jeban-y bank mi pieniędzy nie zawiesi/cofnie/ukradnie itd

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>