6 thoughts on “Muzyka bieda nie dotyka? – INFOGRAFIKA

 1. Nie wiem o po co ta infografika. Jeśli tym niszowym śpiewakom tak źle i nie wystarcza na życie, niech się zajmą prawdziwym zawodem. Nikt ich nie zmusza do koncertowania, wiec niech nie narzekają.

 2. W sumie spodziewałem się danych również z kontraktów z wytwórniami. Do kolegi wyżej, muzyk to też „prawdziwy” zawód :) Pamiętaj że nie chodzi o hajs tylkoo to żeby dobrze się czuć z samym sobą i mieć za co zjeść, mieszkać i się trochę rozerwać :)

 3. Do kolegi Darka Anegdoty:

  Muzyk to zawód porównywalny do każdego innego, a może nawet bardziej wymagający niż pozostałe. Wymaga perfekcyjnego opanowania narzędzia pracy, czyli lat ćwiczeń i wyrzeczeń, prawie życia klasztownego mnicha.

  A muzyk co wytwarza? Docelowo wytwarza emocje w głowach/sercach innych ludzi.

  Zdziwiłbyś się gdybyś policzył ile razy dziennie korzystasz z twórczości muzyków, bezpośrednio czy pośrednio. Kiedy słuchasz radia jadąc do pracy, kiedy dzwoni Twój telefon grając jakąś melodię, kiedy oglądasz film i rośnie napięcie, może nie zdajesz sobie sprawy dlaczego, a w dużej mierze to dzięki muzyce. Podobnie kiedy oglądasz wiadomości. Nie byłyby tak dramatyczne gdyby w tle ciągle nie grała niepokojąca muzyka.

  Ścisz telewizor i zobacz czy dalej ogląda się go równie ciekawie.

  Muzyka jest wszędzie i Ty za to płacisz. W abonamencie, w cenie telefonu, czy też kupując coś w sklepie odzieżowym, w którym gra muzyka, bo jego właściciel musiał zapłacić za to Zaiksowi.

  Nie zdajesz sobie sprawy, a nieustannie płacisz ludziom, o których mówisz że mają nieprawdziwy zawód.

  Pomyśl o tym.

 4. Czyli jeśli się chce to można zarobić, wiadomo ze nie każdy zarobi tyle co super gwiazdy lecz kilka koncertów i miesięczny zarobek na przyzwoitym poziomie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>