Obligacje korporacyjne dostępne dla każdego

Obligacje korporacyjne dostępne dla każdego

Możliwe zyski znacznie wyższe od tych na lokatach, a do tego spora doza bezpieczeństwa i dostępność od 5 tys. zł – to najkrótsza charakterystyka produktu Obligacje Korporacyjne Plus II dostępnego w Getin Banku.

Po jesiennej obniżce stóp procentowych znalezienie dobrego miejsca do bezpiecznego przechowania pieniędzy jest coraz trudniejsze. Warto otworzyć oczy szerzej niż na lokaty i obligacje skarbowe, można skierować się na przykład ku obligacjom korporacyjnym. Samodzielny wybór zyskownych i jednocześnie bezpiecznych papierów nie jest prosty, lepiej zaufać specjalistom i poszukać produktu inwestycyjnego dającego do nich dostęp.

Jedną z takich możliwości dostępnych na rynku jest inwestycja Getin Banku Obligacje Korporacyjne Plus II. Pod względem formalnym Obligacje Korporacyjne Plus II to ubezpieczenie indywidualne na życie i dożycie z Ubezpieczeniowym Funduszem Kapitałowym (UFK).

Ciekawe jest to, jak działa inwestycja Getin Banku. Po zakończeniu każdego kwartału kalendarzowego następuje przeliczenie wyników i należne zyski zostają wypłacone. Obligacje Korporacyjne Plus II to oferta dostępna dla wielu inwestorów, minimalna kwota, z którą można zacząć przygodę z nią to 5 tys. złotych.

Fundusz lokuje środki m.in. w obligacje korporacyjne, stąd bierze się jego nazwa. Ze względu na profil inwestycyjny Obligacje Korporacyjne Plus II mogą wygenerować zyski większe niż bankowa lokata, trzeba jednak pamiętać, że nie jest to inwestycja z gwarantowanym oprocentowaniem.

Na liście instrumentów, w których mogą być lokowane środki inwestorów są m.in. obligacje emitowane przez skarb państwa, jednostki samorządu terytorialnego, kraje Unii Europejskiej oraz przedsiębiorstwa, a do tego bankowe papiery wartościowe, depozyty bankowe, kontrakty terminowe, a do tego fundusze obligacji i ETF-y. Spektrum tych inwestycji jest szerokie i ma zapewnić z jednej strony bezpieczeństwo środków inwestorów, a z drugiej zyski wyższe niż od odsetek na bankowych lokatach.

stopka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>