Na czym opierają się Cztery Szlaki?

Na czym opierają się Cztery Szlaki?

W jednym z ostatnich tekstów wyjaśnialiśmy czym jest nowa inwestycja dostępna w Getin Banku, czyli Cztery Szlaki. Pytaliście o szczegóły, oto one.

Cztery Szlaki to czteroletni produkt inwestycyjny, w którym zysk zależny jest od zestawu czterech funduszy inwestycyjnych. Warto jednak wiedzieć, że mają one różny wpływ na finalny wynik z inwestycji. Najważniejszy jest Templeton Global Total Return, którego udział w całym koszyku stanowi 70 proc.

Dlaczego na jeden fundusz przypada 70 proc., a na trzy tylko 30? Przyczyną jest tu profil poszczególnych składowych Czterech Szlaków. Ten najważniejszy, Templeton Global Total Return, jest funduszem bezpiecznym, inwestuje on środki w obligacje skarbowe i korporacyjne oparte na stałej lub zmiennej stopie procentowej.

Zupełnie inne profile mają pozostałe trzy fundusze. Pimco Funds Global Investors Series plc – Euro Bond lokuje środki w obligacje notowane i jego celem jest maksymalizacja całkowitej stopy zwrotu. M&G Optimal Income z kolei jest globalnym funduszem dłużnym, który do połowy swoich środków może lokować w jednostki uczestnictwa innych funduszy oraz instrumenty udziałowe. Ostatni z Czterech Szlaków to DNCA Invest Eurose – fundusz mieszanej alokacji dedykowany europejskim aktywom, który do 50 proc. środków może lokować na europejskim rynku długu rządowego i korporacyjnego i do 50 proc. w europejskich instrumentach udziałowych.

Ciekawostką jest, że udział trzech „mniejszych” funduszy może się zmieniać. Zakres zmian to od 0 do 15 proc., a alokacja aktywów następuje nie rzadziej niż co pół roku. Takie rozwiązanie daje zarządzającym możliwość przenoszenia środków do tego funduszu, który w danym okresie rokuje najlepiej i dzięki temu maksymalizowania stopy zwrotu.

Przypomnijmy jeszcze, że fundusz ma za zadanie zabezpieczenie kapitału inwestujących, a także zagwarantowanie zysku w wysokości 7 proc. plus odsetki z opisanych powyżej funduszy. Zapisy na aktualnie dostępną edycję Czterech Szlaków trwają do 31 stycznia 2015 r., a minimalna kwota inwestycji to 10 tys. zł.

stopka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>