Oryginalne Walentynki dla każdego

Oryginalne Walentynki dla każdego

Walentynki to co roku ogromny problem dla zakochanych – co zrobić, by nie było banalnie? Wypad do kina? Jeśli ktoś lubi 20 minut oglądania reklam, to owszem… Poradnik Inwestowania podpowiada kilka pomysłów na niebanalne spędzenie Walentynek za rozsądną cenę.

PIKNIK – koszt 30-70 zł
Wspólny posiłek można zjeść wszędzie, nie musi to być wystawna restauracja. A że jest zima? W wielu miastach są miejsca, gdzie można oficjalnie rozpalić sobie ognisko (w Warszawie np. w Powsinie) i usiąść na przygotowanej ławeczce. Przyda się tu jakiś duży worek foliowy (lub folia NRC), dzięki czemu nie będzie Wam zimno w siedzenia. W koszyk piknikowy weź bagietki, coś do nich (zależnie od tego co lubicie), deser oraz dwa termosy. W jednym herbatę, a w drugim sprawdzi się grzane wino – wszak warto świętować. Łączny koszt nie powinien przekroczyć 50 zł, a głównym jego obciążeniem będzie wino. Największe znaczenie ma tutaj urokliwe miejsce. Może plaża nad rzeką? A może polana w lesie? Możliwości jest wiele.

WYCIECZKA PO MIEŚCIE – koszt od 0 zł
Najciemniej pod latarnią – coś w tym jest. Ile razy byliście w muzeum w swoim własnym mieście? Znacie historię Starego Rynku? Jakie są najciekawsze kościoły lub zabytki? Taki wypad do miasta będzie miał wymiar nie tylko randkowy, ale i edukacyjny. Możecie wynająć przewodnika, ale przewodnikiem może zostać jedno z Was lub nawet oboje. Materiały znajdziecie w punkcie informacji turystycznej, warto też skorzystać z internetu. Jedynymi kosztami będą wówczas bilety wstępu do niektórych miejsc. Ale i tego można uniknąć, bo praktycznie każde miasto ma coś ciekawego do pokazania, miejsca w których nie pojawiają się turyści. Wystarczy poszperać i je znaleźć.

WARSZTATY – koszt od 100 zł
Walentynki to idealna okazja, by zrealizować coś, co od dawna planowaliście. Szybki kurs tańca? Warsztaty bębniarskie lub fotograficzne? A może nauka przyrządzania sushi? Możliwości jest wiele, wszystko zależy od tego co lubicie robić. Opłata za udział w takich warsztatach zaczyna się od 50-60 zł za osobę. Najdroższe będą warsztaty kucharskie, bo sporym kosztem są składniki. Za udział w kilkugodzinnym kursie przygotowywania sushi trzeba zapłacić co najmniej 150 zł za osobę.

KOLACJA NA DACHU – koszt 50-90 zł
To alternatywa dla pikniku na łonie przyrody. Na dachu pobliskiego wieżowca na pewno można zjeść kolację z widokiem na całe miasto. Owszem, dostanie się na dach nie będzie łatwe, ale przecież ktoś ten klucz do kłódki ma, wystarczy tylko tego kogoś znaleźć i przekonać, że nic złego się nie stanie. Po stronie kosztów zapisać trzeba to samo co w przypadku pikniku plus drugą butelkę wina – dla osoby dysponującej kluczem do dachu.

Pomysłów na to, by walentynki spędzić niebanalnie są setki i nie zawsze musi to dużo kosztować. Podrzucamy cztery propozycje, ale liczymy, że w komentarzach podacie co najmniej drugie tyle swoich!

2 thoughts on “Oryginalne Walentynki dla każdego

  1. Każdy chce by ten dzień był wyjątkowy dla drugiej połowy. Czasem oryginalne pomysły są lepsze niż te za bajońskie sumy.

  2. Ja też wolę być zaskoczona jakąś kreatywną niespodzianką, wycieczką innym miejscem. Kupić jest łatwo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>