Jak mniej płacić bankowi?

Jak mniej płacić bankowi

Coraz więcej mówi się w ostatnich tygodniach o kolejnych podwyżkach jakie zamierzają wprowadzić banki. Uważajcie na nie, bo zapłacić można sporo.

Tu drożeje prowadzenie konta, tam korzystanie z karty bankomatowej lub kredytowej, a jeszcze w innym banku – przelew. Kroki takie są spowodowane m.in. obniżeniem opłaty interchange (to prowizja jaką banki dostają od właścicieli terminali płatniczych za transakcje kartowe) i coraz niższe stopy procentowe, które ograniczają dochody banków z tytułu odsetek kredytowych. To oznacza, że z punktu widzenia klienta coraz trudniej jest korzystać z banku za darmo.

Czytaj, co pisze bank
Przede wszystkim, należy być świadomym klientem. Podnosząc cenę za swoje usługi bank ma obowiązek poinformować o tym klienta, warto więc czytać korespondencję od niego, bo może zawierać naprawdę ważne informacje. Taka informacja ze strony banku to czas, by rozejrzeć się za ofertą konkurencji. Warto poświęcić trochę czasu i poszukać tańszych odpowiedników. Przeoczenie podwyżki może zakończyć się uszczupleniem portfela bez naszej wiedzy.

Niech bank płaci Tobie
Wyszukując banku dla siebie zwracajcie uwagę nie tylko na wysokość opłat, ale i na to… za co bank zapłacić może Wam. Niektóre instytucje oferują możliwość zwrotu części kosztów ponoszonych np. na zakup paliwa czy żywności.

Lojalny klient ma lepiej
Zwykle nie opłaca się rozdrobnienie korzystania z usług bankowych. Banki cenią lojalnych klientów. Macie znacznie większe szanse na darmowe konto w banku, w którym aktywnie korzystacie z karty kredytowej. Nie warto więc mieć rachunku prywatnego w jednej instytucji, firmowego w drugiej, a karty czy kredytu w trzeciej. Integracja usług jest zwykle opłacalna.

Przez internet taniej
Korzystne jest też przeniesienie swojej aktywności do sieci. Przelewy internetowe są zawsze tańsze od tych zlecanych w placówce bankowej. W dzisiejszych czasach można korzystać z banku przez lata nie odwiedzając go.
Na rynku nadal da się znaleźć oferty tanich banków, ale trzeba się postarać i ich poszukać. Na tego typu promocje liczyć można częściej w niedużych bankach, które muszą walczyć o względy klientów.

6 thoughts on “Jak mniej płacić bankowi?

 1. Kto czyta nie błądzi, dlatego warto zwracać uwagę na to co się podpisuje do tego poszukać odpowiedniej oferty i można sporo zaoszczędzić.

 2. Maciek M. łże jak katolik…

  „Lojalny klient ma lepiej” — w pewnych, rzadkich sytuacjach zapewne jest to prawdą, przeważnie (niestety) jest wręcz przeciwnie. Dużo bardziej opłaca się korzystać z różnych w różnych bankach (oczywiście wadą takiego rozwiązania jest konieczność czytania korespondencji ze wszystkich banków).

  Przykładowo korzystając z różnych banków możemy uzyskać korzystny zestaw: ROR + karta płatnicza + lokaty + fundusze:
  • bezwarunkowo bezpłatny ROR z bezwarunkowo bezpłatną kartą płatniczą z bezwarunkowo bezpłatnymi wypłatami z bankomatów w Polsce — Meritum Bank;
  • korzystnie oprocentowane lokaty z darmowym zarządzaniem przez www — Idea Bank;
  • platforma umożliwiająca dostęp do wielu funduszy, większości bez opłaty manipulacyjnej — BGŻ Optima.
  Nie istnieje jeden bank oferujący lepsze warunki dla takich 3 produktów (choć pewnie można by skomponować lepszy zestaw).

  Autor kłamie, niestety najprawdopodobniej pracuje dla jednego kokretnego banku, a forma bloga to rodzaj oszustwa, kryptoreklamy.

 3. I co powiesz, oszuście? Masz zbanowaną stronę 😀

  Reported Attack Page!

  This web page at poradnikinwestowania.pl has been reported as an attack page and has been blocked based on your security preferences.

  The site ahead contains malware

  Attackers currently on poradnikinwestowania.pl might attempt to install dangerous programs on your computer that steal or delete your information (for example, photos, passwords, messages, and credit cards).

 4. Ciężko się spotkać z bankiem, który docenia „lojalnych klientów”. Niestety artykuł mizerny, i treść mijająca się z prawdą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>