Frankowiczom będzie łatwiej – wideo

Frankowiczom będzie łatwiej - wideo

Od półtora miesiąca żywot osób spłacających kredyty we frankach szwajcarskich jest jednym z tematów przewodnich. Nareszcie pojawiają się konkretne rozwiązania mające pomóc zadłużonym.

Getin Noble Bank jest jednym z pierwszych banków na polskim rynku, który przygotował pakiet konkretnych rozwiązań dla klientów spłacających kredyty hipoteczne. Poradnik Inwestowania trzyma rękę na pulsie i specjalnie dla Was przyjrzał się propozycji banku.

Oferta banku kierowana jest do dwóch grup osób: zainteresowanych obniżeniem comiesięcznej raty oraz chcących zmienić mieszkanie, co w obecnej sytuacji jest niemal niemożliwe.

Pierwsze kroki w kierunku ułatwienia życia klientom bank uczynił już w jakiś czas temu: to obniżenie spreadu i uwzględnienie ujemnych stawek LIBOR. Dochodzi do tego możliwość bezprowizyjnego przewalutowania kredytu z franków na złotówki i to po średnim kursie Narodowego Banku Polskiego z dnia przewalutowania. Na dodatek bank zadeklarował, że nie zamierza ponownie weryfikować wartości zabezpieczenia kredytu, dzięki czemu klienci nie poniosą horrendalnych kosztów ubezpieczenia niskiego wkładu.

Dla osób, którym mimo to rata kredytowa sprawia problem, bank wprowadza uproszczone procedury umożliwiające zawieszenie spłaty raty kapitałowej na trzy miesiące. Za tę usługę nie jest pobierana prowizja, a bank nie sprawdza wartości zabezpieczenia kredytu. W przypadku czasowych kłopotów warto skorzystać z tego rozwiązania, bo przyniesie ono ulgę kredytobiorcom.

Najciekawsze kryje się jednak w części dla osób, które chciałyby zmienić mieszkanie, bo jest to oferta rewolucyjna na polskim rynku. To możliwość zamiany przedmiotu zabezpieczenia kredytu bez zmiany jego warunków i potrzeby jego przedterminowej spłaty. To oznacza, że osoby, które parę lat temu kupiły mieszkanie na kredyt we frankach i teraz chciałyby je zmienić, mogą wreszcie to uczynić. Wcześniej nie można było dokonać takiej operacji. Jest to szczególnie ciekawe rozwiązanie np. dla osób, które muszą przeprowadzić się do innego miasta.

A więcej o pakiecie dowiecie się z wideo:

4 thoughts on “Frankowiczom będzie łatwiej – wideo

  1. Uff wreszcie rząd zrbił coś dla ludzi. Najpierw lobbuje, aby zaciągać kredty, a potem zostawia człowieka samego sobie.

  2. Znów powraca kwestia, czy fankowicze bedą mieli lżej, a co z zadłużonymi w złotych? Nam się nie należy pomoc. W czasie kied franciszkanie mieli lata tłuste złotówkowcom nikt nie pomagał. Czy to uczciwe?

  3. Może inne banki też powinny iść w tym kierunku, dobrze że bank uwzględnia potrzeby swoich klientów, przeprowadzka to ciekawe rozwiązanie.

  4. Uff w końcu, banki namaiały do kredytów we frankach, a teraz się wypinają. Dobrze, że muszą coś zrobić dla klienta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>