Bezpieczniejsze zakupy w internecie

Zrzut ekranu 2015-05-28 o 12.38.16

Przy zakupach on-line zabezpieczeniem jest kod weryfikacyjny, który znajdziecie na odwrocie karty płatniczej. Jeśli wpadnie on w niepożądane ręce, Wasze środki mogą być zagrożone. A co gdyby kod zmieniał się co godzinę?

Lubicie nowinki technologiczne w bankowości? Jeśli korzystacie z zakupów internetowych, to mamy dla Was coś naprawdę ciekawego: kartę Dynamic CVC ze zmiennym kodem weryfikacyjnym, który jest wyświetlany na miniaturowym ekranie wbudowanym w kartę. Takie rozwiązanie wprowadza na rynek Getin Bank. Na razie pilotażowo (do końca drugiego kwartału br), ale naszym zdaniem warto je obserwować, bo może być naprawdę ciekawe.

Kod na wyświetlaczu zmienia i odświeża się co godzinę, co znacząco zwiększa bezpieczeństwo korzystania z karty w internecie. Nawet jeśli ktoś przechwyci nasz kod, to najpóźniej po godzinie będzie on nieaktualny.

Taka oferta to odpowiedź na potrzebę klientów, którzy coraz częściej korzystają z zakupów on-line i chcą jednocześnie czuć się bezpiecznie. Przestępstw internetowych jest coraz więcej, więc znaczenie takich rzeczy rośnie. Dla użytkownika karta ta nie sprawia klientom żadnego problemu, korzystanie z niej wygląda dokładnie tak samo jak z każdej innej, jedyną różnicą jest zmieniający się kod zabezpieczający.

Ciekawostką jest, że Getin to pierwszy bank na świecie, który wprowadza takie rozwiązanie. Karta Dynamic CVC to kolejne nowoczesne rozwiązanie w ofercie Getinu, który zapowiedział też wdrożenie karty zabezpieczonej czytnikiem linii papilarnych (autoryzacja następuje za pomocą odcisku palca zamiast PIN-u), a wcześniej wprowadził na rynek kartę z niewielkim wyświetlaczem i funkcją informacyjną.

stopka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>