E-portfel, który oszczędzi czas

E-portfel, który oszczędzi czas

Kupujesz często w internecie? Aby przyśpieszyć transakcje i ułatwić sobie życie, może warto skorzystać z e-portfela. „Wkładamy” do niego wybrane karty płatnicze i kolejne transakcje są już łatwiejsze, bo nie trzeba wprowadzać wszystkich danych.

Lubicie nowinki techniczne? My bardzo, więc zwracamy uwagę na to, co w trawie piszczy i przynosimy Wam newsy ze świata finansów. Dziś opowiemy Wam o nowej metodzie płatności internetowych, którą wprowadził Getin Bank. To portfel elektroniczny „V.me by Visa”, który ułatwia zakupy online.

Jak to działa? Należy zarejestrować się w usłudze (na stronie banku) i dodać do e-portfela swoje karty. Nie musicie dodawać wszystkich plastików, a jedynie te, którymi zamierzacie płacić w internecie. Potem przy płatności nie trzeba wprowadzać wszystkich danych karty, po prostu wykorzystujemy portfel V.me by Visa. Co ciekawe, z e-portfela korzystać mogą nie tylko klienci Getinu, ale i wszyscy inni chętni. Rejestracja w systemie jest bezpłatna.

Do portfela można maksymalnie „włożyć” pięć kart i mogą to być karty dowolnego banku. Znaczenia nie ma też wydawca karty. Mimo że usługa ma w nazwie Visa, to możecie też skorzystać z Mastercarda. „Wkładanie” kart to portfela oznacza podanie danych, które są zwykle potrzebne przy płatności internetowej. Chodzi po prostu o to, że robimy to raz i czynności nie trzeba powtarzać za każdym razem.

Potem wystarczy przy płatności w sklepie internetowym wybrać usługę V.me by Visa. Logujemy się do swojego portfela za pomocą loginu i hasła i wybieramy kartę, którą chcemy tym razem wykorzystać. Nie trzeba już w tym momencie podawać żadnych danych karty. Jest to więc rozwiązanie, które osobom często płacącym online zaoszczędzi sporo czasu, bo nie będą musiały za każdym razem podawać danych karty.

A to nie koniec nowinek od Getinu, bo wkrótce pojawić ma się karta biometryczna, z wbudowanym czynnikiem linii papilarnych. Ma to umożliwić szybką autoryzację transakcji.

stopka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>