PoradnikInwestowania.pl

Trzy produkty inwestycyjne Getin Banku

16 września 2013 · autor: Maciek M. · W co inwestować · 3 komentarzy

Oceń artykuł

Produkty inwestycyjne Getin Banku

Produktów inwestycyjnych na rynku nie brakuje i czasem naprawdę można się w nich pogubić. Dzisiaj porównamy trzy produkty Getin Banku – Quattro, Bezpieczny Zysk oraz Obligacje Plus.

Quattro

Quattro to 4-letnia inwestycja z gwarantowanym zyskiem na poziomie 6,48 procent. To zysk gwarantowany, ale klient może otrzymać dużo więcej. Wynik tej inwestycji zależeć będzie od notowań funduszu inwestycyjnego Templeton Global Total Return Fund – globalnego fundusz obligacji, który lokuje środki w obligacje stało- i zmiennokuponowe z całego świata. Fundusz ma szerokie możliwości inwestycyjne, jego środki wędrują zarówno do obligacji emitowanych przez państwa, jak i przedsiębiorstwa.

Quattro to inwestycja Getin Banku, w której minimalna kwota wynosi 10 tys. zł. Co ważne dla klienta, mamy tu do czynienia ze 100-proc. ochroną składki jednorazowej, która obowiązuje jeśli inwestor nie wycofa swoich środków przed datą zapadalności.

Bezpieczny Zysk

Niskie oprocentowanie lokat zachęca do poszukiwania innych rozwiązań finansowych. Warto pamiętać o rozróżnieniu oszczędzania od inwestowania i oszczędności lokować bezpiecznie. Jednym z rozwiązań mogą być obligacje korporacyjne, które generują odsetki dużo wyższe niż lokaty przy minimalnym ryzyku.

Ale zamiast samodzielnie szukać najlepszych obligacji, można powierzyć swoje środki ekspertom. Jedną z propozycji jest Bezpieczny Zysk z oferty Getin Banku. To inwestycja dająca klientom dostęp do funduszu obligacji korporacyjnych lokującego środki zarówno na rynku pierwotnym, jak i wtórnym. Minimalna składka wynosi 5 tys. zł, jest to więc oferta dostępna dla wielu klientów.

Obligacje Plus

Obligacje Plus z oferty Getin Banku to oferowana w formie ubezpieczenia na życie z Ubezpieczeniowym Funduszem Kapitałowym (UFK) inwestycja oparta głównie na notowaniach obligacji emitowanych przez przedsiębiorstwa, samorządy terytorialne oraz banki. Jest to propozycja dostępna dla szerokiej grupy inwestorów, bo minimalna kwota inwestycji jest niska – wynosi 5 tys. złotych.

Tagi: , , , , , , , , , , , , , , ,

Pokaż to znajomym!

3 komentarzy

 1. anita16 września 2013 at 20:02Reply

  do mnie przemawia najbardziej bezpieczny zysk, warto miec taka opcje w dzisiejszych, niepewnych czasach

 2. Krzysiek16 września 2013 at 20:15Reply

  Jeżeli chce się inwestować w krótszym dystansie czasu zawsze lepiej spróbować bardziej ryzykowną opcję. Ja czasami tak wybieram, ale to wybór jedynie dla ludzi o silnych nerwach. Tutaj wybrałbym tę Quattro, ale czy emocje były wystarczające?

 3. Adam16 września 2013 at 23:31Reply

  Rozkład na czynniki pierwsze, często strach ma wielkie oczy tym bardziej jeśli go nie znamy. Dobre wyjaśnienie sprawy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


pięć − 4 =

Znajdź nas na Facebooku
Zobacz również
 • Wydajesz kasę – robisz masę, czyli jakie pieniądze są w fitnessie INFOGRAFIKA
 • Jak oszczędzają Polacy? INFOGRAFIKA
 • Ile wart jest Oscar? INFOGRAFIKA
 • Bankomaty, e-banki i co dalej? INFOGRAFIKA
 • Jaki szmal jest w szczypiorniaku? – INFOGRAFIKA
Partner bloga
Getin Bank
Komentarze
 • karol: Dzięki. Dopiero na końcu wartościowa dla.mnie informacja View Post
 • Jan Jan: Polecam sprawdzić znaczenie sformułowania "złoty strzał" :) View Post
 • pożyczki: IKE jest dobre, bo nie płacisz dochodowego od razu. Polecam! View Post
 • Adrzej77zdzd: Teraz jest tyle możliwości.... sam inwestuje w domeny, wiadomo już nie kupuje ich w detalu, ale bezpośrednio z hurtowni domen internetowych. Lepiej się opłaca, zawsze można liczyć na spory upust. View Post
 • Andżelika - Finanovacash.pl: Bardzo podoba mi się ten artykuł, ciekawy i rzeczowy View Post