Inwestycja w nieruchomość cz. 2 – mieszkanie dla rodziny

 Inwestycja w nieruchomość cz. 2 – mieszkanie dla rodziny

Pisaliśmy już o tym, jak szukać mieszkania w celach inwestycyjnych, jeśli zamierzamy wynająć je studentom. W inny sposób poszukiwania należy prowadzić, jeśli naszym docelowym klientem ma być rodzina z dziećmi.

Bo przecież priorytety takich klientów są zupełnie inne niż studentów. Na nic im bliskość uczelni, czy klubów z imprezami studenckimi, rodzina ma oczekiwania zupełnie inne. Tu liczy się przede wszystkim spokój i bliskość infrastruktury dziecięcej.

Zwróćmy więc uwagę na to, by na osiedlu, w którym kupujemy mieszkanie, był zadbany plac zabaw, by w niedalekiej odległości były przedszkola, szkoły i przychodnia dziecięca. Rodzice będą w stanie zaakceptować dłuższe dojazdy do pracy jeśli tylko dzieci będą miały się gdzie bawić pod blokiem i sprawnie dotrą do szkoły.

Rodziny z dziećmi zwracają też ogromną uwagę na bezpieczeństwo. Nie chcą obawiać się o zdrowie i życie swoich pociech, więc dzielnice z podejrzanymi typami na ławkach raczej odpadają. W cenie będzie też ogrodzone osiedle, niektórzy mogą nawet szukać osiedla z ochroną, gdyż będą się wówczas czuli bezpiecznie.

Znaczenie będzie miał też liczba i układ pokoi. Kawalerki raczej nie znajdą uznania w oczach rodzin z dziećmi. Warto, by mieszkanie miało co najmniej trzy pokoje: dwie sypialnie i salon. Dla większych rodzin przydać mogą się nawet trzy sypialnie oraz dwie łazienki.

Wiele rodzin dysponuje samochodem, więc garaż lub miejsce garażowe będzie dodatkowym atutem.