Jak zaczynali najbogatsi ludzie na Świecie?

Jak zaczynali najbogatsi ludzie na Świecie?

Przyjrzyjmy się temu, jak zaczynało kilku najbogatszych mieszkańców naszej planety. Jak się okazuje, każdy miał na to swój patent i każdy… znalazł go bardzo wcześnie.

Carlos Slim Helu – wg Forbesa to najbogatszy obywatel świata. Urodził się w Meksyku, ale jest synem emigrantów z Libanu. Jego zmysł przedsiębiorcy ujawnił się bardzo szybko – już w wieku 12 lat kupił udziały w jednym z meksykańskich banków, a przed 18-tką regularnie pracował w formie ojca. Helu jest dziś posiadaczem imperium Grupo Carso, które działa w branży telekomunikacyjnej. Jego majątek szacowany jest na 73 mld dolarów.

Bill Gates – założyciel Microsoftu jest przykładem osoby, która już jako młody człowiek wiedziała, co chce robić. Gates już w liceum zaczynał jako programista. Był autorem m.in. algorytmu to tworzenia planu zajęć w szkole. Ciekawostką jest, że Gates zaszył w nim mechanizm przydzielający go do klas, w których… jest najwięcej dziewczyn.

Amancio Ortega – to kolejny bogacz, który zaczynał w swoim zawodzie. Właściciel imperium odzieżowego, którego podstawą stały się sklepy Zaraz już jako 13-latek dorabiał w sklepie odzieżowym jako chłopiec na posyłki. Jego pierwszym własnym biznesem był sklep o nazwie… Zara.

Larry Ellison – podobnie jak Bill Gates, założyciel Oracle’a zaczynał od komputerów. Już jako młody człowiek (nie miał łatwego dzieciństwa, wychowywała go ciotka) programował, a nim założył Oracle pracował m.in. dla CIA.

Warren Buffett – właściciel i szef funduszu Berkshire Hathaway, najbardziej znany inwestor giełdowy świata, zaczynał jeszcze prędzej niż wymienieni wcześniej. Zanim na dobre zaczął chodzić do szkoły, dorabiał jako handlarz przekąsek i magazynów, które sprzedawał chodząc po domach.

Bernard Arnault – Francuz jest najbogatszym Europejczykiem, jego majątek Forbes szacuje na 41 mld dolarów. Start miał ułatwiony, po pochodzi z zamożnej rodziny przedsiębiorców. Dostał więc bardzo dobre wykształcenie, a pracować zaczynał w firmie ojca, w branży budowlanej. Potem w USA budował na Florydzie osiedla , ale w połowie lat 80-tych (za pieniądze otrzymane od rodziny) kupił jedną z firm odzieżowych. Dziś jest szefem konernu LVMH, w którego portfolio są takie marki jak: Dior, Givenchy i Louis Vuitton.