Patenty na zniżki w sklepach internetowych i w aplikacjach

Patenty na zniżki w sklepach internetowych i w aplikacjach

Korzystanie ze sklepów internetowych oraz aplikacji, poza oszczędnością czasu, daje nam szansę na realne oszczędności. Wiele firm poza tradycyjną atrakcyjną polityką cenową oferuje rabaty, wypuszcza zniżkowe kody czy tworzy systemy rekomendacji.

Dotąd w tradycyjnym handlu detalicznym głównym czynnikiem wpływającym na obniżenie ceny były negocjacje. Dziś nadal są one potężną bronią, ale w Europie coraz rzadziej praktykuje się “targowanie się” o cenę na poziomie sklep – końcowy konsument. W internecie patentem na obniżenie ceny są kody rabatowe – większość sklepów wlicza je w swoje koszty – nie zawsze dzielą się jednak nimi otwarcie.

Robiąc zakupy on-line zawsze warto sprawdzić czy dany sklep uznaje kody – jeśli tak – koniecznym zadaniem jest przeszukanie sieci w celu ich poznania. Często kod rabatowy dostaniemy po prostu za rejestrację czy zostawienie adresu e-mail. Taki rozwiązanie stosują na przykład Frisco czy Showroom.

poradnik_patenty_sklepy2

Czasem marki dzielą się kodami w swoich oficjalnych kanałach social media (takich jak profil na Facebooku czy Instagramie) – przed zakupami warto je więc prześledzić. Jeśli oba sposoby zawiodą możemy poszukać kodów na forach internetowych lub dedykowanych stronach. Do najpopularniejszych witryn z segmentu należą http://www.retailmenot.com/ oraz http://www.coupons.com/. Codziennie publikują one ogromną liczbę specjalnych ofert w globalnym e-commerce.

Internetowi gracze bardzo chętnie stawiają również na systemy rekomendacji. Za polecenie ich usług znajomym możemy odebrać spore kwoty. Operując na konkretach – jeśli trzech naszych znajomych skorzysta z usług TransferWise ( międzynarodowe przelewy pieniężne) nasze konto w systemie zostanie zasilone kwotą 50 funtów.

poradnik_patenty_sklepy

Airnb.pl – serwis oferujący noclegi w prywatnych domach na całym świecie zapłaci nam 93 złote za każdą skuteczną rezerwację poleconej osoby i aż 279 złotych jeśli zostanie ona gospodarzem (doda swoje mieszkanie do bazy i przyjmie gości).

poradnik_patenty_sklepy1

Środki na koniec będziemy gromadzić też polecają aplikację Uber (alternatywa dla taksówek). Znajomi używający naszego kodu – sami otrzymają bonus, ale zarazem doładują nasz wirtualny portfel.

To oczywiście tylko przykłady – robiąc zakupy w Internecie lub aplikacjach powinniśmy być po prostu czujni i polować na atrakcyjne okazje.