Oryginalne Walentynki dla każdego

Oryginalne Walentynki dla każdego

Walentynki to co roku ogromny problem dla zakochanych – co zrobić, by nie było banalnie? Wypad do kina? Jeśli ktoś lubi 20 minut oglądania reklam, to owszem… Poradnik Inwestowania podpowiada kilka pomysłów na niebanalne spędzenie Walentynek za rozsądną cenę.

PIKNIK – koszt 30-70 zł
Wspólny posiłek można zjeść wszędzie, nie musi to być wystawna restauracja. A że jest zima? W wielu miastach są miejsca, gdzie można oficjalnie rozpalić sobie ognisko (w Warszawie np. w Powsinie) i usiąść na przygotowanej ławeczce. Przyda się tu jakiś duży worek foliowy (lub folia NRC), dzięki czemu nie będzie Wam zimno w siedzenia. W koszyk piknikowy weź bagietki, coś do nich (zależnie od tego co lubicie), deser oraz dwa termosy. W jednym herbatę, a w drugim sprawdzi się grzane wino – wszak warto świętować. Łączny koszt nie powinien przekroczyć 50 zł, a głównym jego obciążeniem będzie wino. Największe znaczenie ma tutaj urokliwe miejsce. Może plaża nad rzeką? A może polana w lesie? Możliwości jest wiele.

WYCIECZKA PO MIEŚCIE – koszt od 0 zł
Najciemniej pod latarnią – coś w tym jest. Ile razy byliście w muzeum w swoim własnym mieście? Znacie historię Starego Rynku? Jakie są najciekawsze kościoły lub zabytki? Taki wypad do miasta będzie miał wymiar nie tylko randkowy, ale i edukacyjny. Możecie wynająć przewodnika, ale przewodnikiem może zostać jedno z Was lub nawet oboje. Materiały znajdziecie w punkcie informacji turystycznej, warto też skorzystać z internetu. Jedynymi kosztami będą wówczas bilety wstępu do niektórych miejsc. Ale i tego można uniknąć, bo praktycznie każde miasto ma coś ciekawego do pokazania, miejsca w których nie pojawiają się turyści. Wystarczy poszperać i je znaleźć.

WARSZTATY – koszt od 100 zł
Walentynki to idealna okazja, by zrealizować coś, co od dawna planowaliście. Szybki kurs tańca? Warsztaty bębniarskie lub fotograficzne? A może nauka przyrządzania sushi? Możliwości jest wiele, wszystko zależy od tego co lubicie robić. Opłata za udział w takich warsztatach zaczyna się od 50-60 zł za osobę. Najdroższe będą warsztaty kucharskie, bo sporym kosztem są składniki. Za udział w kilkugodzinnym kursie przygotowywania sushi trzeba zapłacić co najmniej 150 zł za osobę.

KOLACJA NA DACHU – koszt 50-90 zł
To alternatywa dla pikniku na łonie przyrody. Na dachu pobliskiego wieżowca na pewno można zjeść kolację z widokiem na całe miasto. Owszem, dostanie się na dach nie będzie łatwe, ale przecież ktoś ten klucz do kłódki ma, wystarczy tylko tego kogoś znaleźć i przekonać, że nic złego się nie stanie. Po stronie kosztów zapisać trzeba to samo co w przypadku pikniku plus drugą butelkę wina – dla osoby dysponującej kluczem do dachu.

Pomysłów na to, by walentynki spędzić niebanalnie są setki i nie zawsze musi to dużo kosztować. Podrzucamy cztery propozycje, ale liczymy, że w komentarzach podacie co najmniej drugie tyle swoich!