Zakupy spożywcze online – gdzie jest najtańsza dostawa?

Zakupy spożywcze online - gdzie jest najtańsza dostawa

Zakupy spożywcze przez Internet to nadal rozwijający się segment. Wybrane sieci oferują je zwykle w największych miastach, mają jednak ochotę na rozwój usługi. My przyjrzeliśmy się kosztom dostawy. Czy to dla nas opłacalna operacja?

1.TESCO
Dostawa dostępna jest w dwugodzinnych przedziałach czasowych od godz. 8.00 do 22.00, 7 dni w tygodniu. Każdy przedział czasowy ma swoją maksymalną ilość dostaw. Zamówienie można złożyć maksymalnie z 3-tygodniowym wyprzedzeniem. Koszt dostawy wynosi od 1,98 zł do 11,48 zł i zależy od terminu i miasta dostawy. Odbiór osobisty jest bezpłatny.

 

2. AUCHAN
Tu taryfa jest najbardziej przejrzysta. W AuchanDirect.pl dostawa kosztuje zawsze tyle samo – 19,90 PLN. Minimalna kwota zamówienia wynosi 100 PLN. Usługa jest dostępna dla mieszkańców Warszawy, Łomianek, Piaseczna, Piastowa, Pruszkowa, Konstancina-Jeziorny, Magdalenki, Lesznowoli, Zalesia Górnego i okolic, Głoskowa i okolic, Góry Kalwarii i okolic, Babcie, Izabelin.

 

3. PIOTR I PAWEŁ
Różne miasta, różne taryfy. My przyjrzeliśmy się cenom w Warszawie i Wrocławiu.
W obu przypadkach minimalna wartość zakupów to 80 PLN. Koszt promocyjnej dostawy w stolicy do 149,99 PLN to 14,99 PLN, do 249,99 pln – 9,99 PLN, zaś powyżej 250 PLN dostawa jest darmowa. Na terenie Wrocławia zakupy do 199,99 PLN to kosz 15 PLN, zaś powyżej 200 PLN dostawa jest darmowa.

 

4. FRISCO

Pierwsze zakupy odbierzemy bezpłatnie jeśli nasze zamówienie wyniesie więcej niż 100 PLN. Drugie i kolejne zakupy będą nas kosztowały 25 PLN jeśli wartość zamówienie będzie mieścić się w zakresie 50 – 149,99 PLN , 15 PLN gdy wartość zamówienie przekroczy 150 PLN. Dostawa będzie darmowa powyżej 250 PLN. Usługa jest w tej cenie jest skierowana do mieszkańców Warszawy oraz miejsc takich jak Brwinów, Piastów, Nadarzyn, Raszyn, Michałowice, Milanówek i Podkowa Leśna Pruszków, Konstancin Jeziorna, Lesznowola, Piaseczno, Ząbki, Zielonka, Marki, Łomianki, Jabłonna, Nieporęt, Legionowo, Józefów, Łomianki, Izabelin, Stare Babice.