Zwiększ szanse na atrakcyjny wynajem mieszkania!

Ceny wynajmu mieszkań zależą głównie od lokalizacji, metrażu oraz generalnego standardu. Nie bez znaczenia pozostają jednak udogodnienia czy sposób prezentacji oferty.

shutterstock_257564734

Jeżeli nie planujesz remontu mieszkania lub generalnego podwyższania jego standardu pamiętaj, aby przed wynajmem chociaż odświeżyć wnętrza. Odmalowane ściany, wymienione gniazdka, naprawione usterki to nie luksus – a podstawa.

Pójdźmy jednak o krok dalej. Niewielkim nakładem możesz nadać wnętrzu unikalnego charakteru. Wykonując niektóre rzeczy samodzielnie lub kupując gotowe produkty w sieci.

Łóżko – zastąp wersalkę pamiętającą czasy PRL-u – kolorowymi paletami . Pamiętaj jednak, że taki mebel powinien być nie tylko ładny, ale  i wygodny (dlatego nie oszczędzaj na materacu).

Ściany – zainwestuj w naścienne naklejki. Prostym zabiegiem nadasz mieszkaniu zupełnie nowego charakteru. Możesz postawić na naklejane motywy lub wzory przestrzenne (3D).

napis

napis 3D, tworczywo.pl

Oświetlenie – klimatyczne oświetlenie potrafi nadać każdemu wnętrzu charakteru. Sznur żarówek, lampki LED. Droższą, ale efektowną opcją są ledony lub neony.

oswietlenie

neon, neonlove.pl

Gdy zadbałeś/aś o wnętrze pomyśl o udogodnieniach dla najemcy. Takich jak telewizor z modułem DBTV – lub jeśli posiadasz stary telewizor i nie chcesz go wymieniać – dekoder DBTV. Dzięki niemu przyszły mieszkaniec uzyska dostęp do bezpłatnej telewizji cyfrowej i będzie mógł oszczędzić na kablówce.

Twoje mieszkanie jest gotowe na najemcę? Pamiętaj aby zrobić dobre fotografie. Jeśli nie czujesz się w tym dobry poproś o pomoc znajomego lub profesjonalistę. To stosunkowo niewielki wydatek, który może znacznie zwiększyć zainteresowanie Twoją ofertą. Dobrym pomysłem jest też nagranie krótkiego wideo – mała ilość zdjęć nie zamaskuje niedociągnięć, które i tak wyjdą na żywo. Lepiej od razu postawić na pełną informację.