Ile kosztuje opieka nad psem na czas urlopu?

^9714447521F873727911E01DECE2368F55977AA07A12884A4F^pimgpsh_fullsize_distr

Okres przed wyjazdem to dla wielu osób okres urwania głowy. Trzeba załatwić wszystkie sprawy w pracy, pamiętać o spakowaniu wszystkiego na wyjazd i ogarnięciu spraw na miejscu. Nie w każde miejsce można zabrać ze sobą czworonożnego przyjaciela.

Planując wyjazd bez psa przede wszystkim powinno pamiętać się o jego komforcie i samopoczuciu. Najlepiej będzie mu w miejscu, które zna, w którym czuje się dobrze. Stąd pierwszym wyborem powinni być członkowie rodziny i przyjaciele. Jeśli naprawdę nie ma takiej możliwości, można skorzystać z płatnej opieki nad zwierzęciem. Ile to kosztuje i na co można liczyć? Poradnik Inwestowania sprawdził dwa najważniejsze rozwiązania.

Pierwsze to hotel dla psów. Nie brakuje takowych w dużych miastach, w mniejszych miejscowościach należy liczyć się z potrzebą dojechania kilkudziesięciu kilometrów. Przed zostawieniem psa w hotelu należy jak najdokładniej poznać to miejsce oraz jego personel, a także postarać się, by i czworonóg mógł w naszej obecności się z nim zaznajomić. Doba w hotelu to od 30-40 do 100 zł. Różnica bierze się m.in. z tego, co otrzymujemy w pakiecie.

Czasami jest to np. jeden krótki spacer, a za kolejny trzeba już dopłacić kilkadziesiąt złotych. Przed trafieniem do hotelu pies powinien dostać „wyprawkę” zawierającą przede wszystkim ulubioną karmę, ale także środki do pielęgnacji, jakieś zabawki, posłanie itd. Im więcej własnych rzeczy pies będzie miał, tym mniej będzie miał stresu.

Jeśli nie chcemy zostawiać psa w hotelu, można pomyśleć o indywidualnym opiekunie, tak zwanym petsitterze. To osoby, które opiekują się zwierzętami, oferując szeroki wachlarz usług. Opieka może obejmować spacer o wybranej długości, ale za odpowiednią opłatą opiekun zrobić może właściwie wszystko, łącznie z noclegiem w miejscu zamieszkania zwierzęcia.

Tutaj stawki są zwykle wyższe niż w hotelach. Półgodzinny spacer to 20-30 zł, ale to przecież nie wystarczy. Należy więc liczyć się z wydatkiem na przykład na dwa spacery dziennie, a gdybyśmy chcieli opieki 24 godziny na dobę, to należy liczyć się z ceną na poziomie co najmniej 150 zł za dobę.