Świeże pomysły na biznes

Świeże pomysły na biznes

Szukasz własnego pomysłu na biznes? Myślisz, że wszystko już wymyślono? W Poradniku Inwestowania dawka świeżych inspiracji. Zobacz na czym zarabiają inni!

Renowacja obuwia. Markowe obuwie sportowe potrafi być bardzo drogie. Mimo wysokich cen nie jest odporne na długie używanie. Z czasem wymaga odnowienia,  a producenci nie oferują takich usług. Powstały pierwsze punkty, które są odpowiedzią na ten problem.

SneakersWash to miejsce, gdzie właściciele czy kolekcjonerzy sportowego obuwia mogą się spotkać, napić kawy, porozmawiać ze specjalistami i ustalić, jaki rodzaj zabiegów chcą zlecić. Rewitalizacja sneakersów to minimum trzydniowy proces – buty czyszczone są najpierw na sucho, następnie zaś na mokro. Wysuszone buty zabezpieczane są specjalnymi środkami.

Sprzedaż LEGO®. Jeśli jesteś fanem klocków możesz zarabiać na swojej pasji.
Z takim konceptem biznesowym wyszedł serwis SellBrick.com. To miejsca do do kupowania, odkrywania i sprzedaży klocków LEGO® na całym świecie.

Pizza na kawałki. To koncept świetnie znany za Oceanem gdzie aż roi się od punktów typu 1$ pizza. U nas do tej pory był mocno niewykorzystany. Korzystając
z mody na food trucki powstał punkt ĆwierćPizzy – oferujący jak sama nazwa wskazuje ćwiartki tej potrawy.

O tym ile kosztuje prowadzenie food trucka szerzej przeczytasz tutaj

Park trampolin. To nie jest tani koncept, ale mocno unikalny. Hangar 646 to zagospodarowana przestrzeń lotniska Gocław, gdzie na powierzchni 2700 m2 czekają 50 trampolin, batuty, basen z gąbkami, spring floor, air track i atrakcje dla wszystkich, którzy szukają rozrywki połączonej z aktywnością fizyczną, chcą nauczyć się podstaw akrobatyki lub potrenować robienie ewolucji w powietrzu.

Inny przykład wykorzystania przestrzeni? Escape room. Realna gra fabularna, w której gracze muszą znaleźć sposób na opuszczenie sekretnego pokoju. Nowe miejsca oparte na idei powstają jak grzyby po deszczu. Z przykładowymi scenariuszami zapoznacie się na stronie lockme.pl.

Dog Walker. Biznes oparty na profesjonalnym wyprowadzeniu psów. Ten popularny na Zachodzie trend powoli wkracza do Polski. W internecie roi się od ofert. Za kilka złotych dziennie można zapewnić swojemu psu dwa albo trzy spacery, które często połączone są z treningiem albo psią psychoterapią.

Więcej na ten temat przeczytasz tutaj