Jak pomagać i nie wydawać

Zrzut ekranu 2015-08-31 o 15.21.15

Pomaganie nie musi wiązać się z wyrzeczeniem finansowym i sięganiem do portfela. Poradnik Inwestowania przedstawia patenty na bezkosztowe wspieranie innych.

Najpopularniejszą formą wsparcia jest odpisanie 1% podatku w naszych rocznych zeznaniach PIT. Kwota wynikająca z 1% podatku może być przekazana na rzecz organizacji pożytku publicznego. Samodzielnie wybieramy na czyją rzecz przekazana zostanie kwota pochodząca z naszego zeznania rocznego. Co ważne przekazując 1% z własnego PIT, nie tracimy ani złotówki – rozdysponowujemy jedynie kwotę, którą i tak musielibyśmy przekazać na rzecz Skarbu Państwa.

Możliwość przekazania środków na fundacje dają nam także programy lojalnościowe. Każdy posiadacz karty payback, może przekazać swoje punkty na program Pajacyk wspierający dożywianie dzieci. 100 pkt payback to 1 zł.

Na pewno słyszeliście również o zbieraniu plastikowych zakrętek. Za każdy kilogram otrzymanego surowca, firmy recyklingowe wpłacają określony ekwiwalent pieniężny (zakretki.info).

Świetną formą na pomaganie jest udział w imprezach sportowych. W Polsce  w każdym roku odbywa się co najmniej kilkadziesiąt charytatywnych maratonów lub marszów. Od trzech lat organizowana jest też akcja “Pomoc mierzona kilometrami” – za każdy przebiegnięty/ przejechany na rowerze, rolkach kilometr zarejestrowany w Endomondo można zbierać środki na fundację.

Bardzo prosty dostęp do pomagania dają projekty click-and-donate. Gdzie pomagamy poprzez pojedyńcze kliknięcie w Internecie. Możemy zagrać w charytatywną grę: FreeRice gdzie za każdą poprawną odpowiedź zostaje przezazanych 10 ram ryżu na dożywianie głodnych lub wybrać jednej z następujących programów:

PAJACYK. Inicjatywa Polskiej Akcji Humanitarnej, której celem jest dożywianie dzieci w Polsce i na świecie. http://www.pajacyk.pl/

 

OKRUSZEK. Klikając w chleb ofiarujesz potrzebującym jedzenie i dach nad głową. Organizator – Fundacja „Bliźniemu swemu…” na rzecz Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta http://www.okruszek.org.pl/index.php

 

POLSKIE SZTUCZNE SERCE. Klikając wspieramy Fundację Polskie Sztuczne Serce i dzięki temu pomagamy w budowaniu sztucznego serca. http://polskieserce.pl/index2.php

PUSTA MISKA. Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami ma za zadanie poprawić byt zwierząt ze schroniska. Wystarczy zaledwie 70 kliknięć by pomóc jednemu podopiecznemu. http://www.pmiska.pl/

 

KARMIE PASIAKI. Każde kliknięcie to przysłowiowy grosik od sponsora. http://www.karmiepsiaki.pl/

Inne programy znajdziesz na stronie www.pomagajonline.pl