O nas

Jedni cenią sobie komfort mercedesów, inni dynamikę BMW, ale nie brakuje też zwolenników niezawodności mazd czy czterokołowego napędu w subaru. Tak samo jest z rachunkami bankowymi – w przyrodzie nie występuje coś takiego jak najlepsze konto bankowe, bo wymagania każdego z klientów są inne.

Na szczęście dynamiczny rozwój polskiej bankowości sprawił, że klienci mają dziś ogromny wybór i każdy znajdzie coś dla siebie. Istnieją na rynku zarówno banki stricte internetowe, w których nawet celem założenia konta nie trzeba odwiedzać fizycznej placówki, jak i instytucje, w których wizyta w oddziale jest niemal świętością i na prezencję oddziałów kładą one bardzo duży nacisk.

Wybór najlepszego konta zależy też od tego, co chcemy z nim robić. Osoby często płacące kartami powinny skorzystać z usług banku oferującego usługę cashback (zwrot części wydatków kartowych). Szukający inwestycji rozejrzeć się za bankiem mającym w ofercie bezpłatny dostęp do wielu funduszy inwestycyjnych i lokat ustrukturyzowanych. Natomiast ktoś, kto często wyjeżdża za granicę – propozycji z darmowym kontem walutowym i kartą do niego. Na wysokie odsetki ze środków zgromadzonych na ROR nie ma co liczyć, ale warto zwrócić uwagę na oprocentowanie konta oszczędnościowego lub lokat.